כשמגיע כבוד – צריך לתת

זה כמה שנים שאני עובד עם נתב אלחוטי תוצרת D-Link (דגם 624). כשקניתי אותו הוא התיימר לתמוך ב-L2TP, שהוא הפרוטוקול שצריך כשמתחברים לאינטרנט דרך הכבלים. הוא אכן תומך, תיאורטית, אבל החיבור מעולם לא היה אמין – לפעמים מתחבר בנסיון הראשון, לפעמים לוקח כמה דקות, ולפעמים לא מתחבר ולא ברור למה. עוד יותר גרועה מזה היא היציבות: כל אפליקציה יותר כבדה מדפדפן – נאמר אימיול (תוכנה חוקית לחלוטין, למי שירצה לקפוץ עלי ולנשוך אותי בצואר) – גורמת לנתב לאתחל את עצמו כל 5 דקות בערך. וזה גרוע, כי באיתחול כזה גם הרשת הפנימית (כלומר המתג – switch וגם הרשת האלחוטית) מפסיקה לעבוד.

המצב היה בלתי נסבל, ולכן עברתי לתצורה חלופית. הנתב הפך ל-DHCP client – כלומר קיבל כתובת IP ברשת של הכבלים. ואז אחד המחשבים ברשת השתמש בחייגן כדי ליצור חיבור L2TP לספק האינטרנט. שאר המחשבים ברשת עברו דרכו – באמצעות Internet Connection Sharing, שזה בעצם שירות ניתוב של Windows. כך כל עול הניתוב עובר למחשב, והנתב עושה חיים ולא עובד קשה. אז נכון שהמחשב הזה חייב להיות דלוק כל הזמן, אבל האמינות והזמינות של האינטרנט הפכו להיות גבוהות ביותר.

לאחרונה, המצב התחיל להשתנות. פתאום היו אתרים לא זמינים, אי אפשר היה להיכנס ל-GMail, ומסנג'ר לא עבד. אבל אתרים אחרים כן עבדו, בלי שום בעיה. באופן תיאורטי, הנתב לא יכול להיות אשם, כי המחשב המחייג יוצר VPN עם ספק האינטרנט; הנתב לא יכול להשפיע בלי להפיל את הקישור לגמרי. ובכל זאת, כשהוצאתי את הנתב מהתמונה – לדוגמה, על ידי חיבור ישיר למודם – הבעיות נעלמו.

אבל כל זה נגמר, עכשיו כשעברתי לנתב חדש – Linksys דגם WRT54GL. בלי ספק, הנתב הביתי הטוב ביותר שעבדתי איתו עד היום. יציב, עובד מהשניה הראשונה, מתחבר באמינות, תומך בכבלים כמו שצריך, מריץ מערכת הפעלה פתוחה (ולכן יש מגוון חלופות שאפשר להתקין – עם יכולות מקצועיות!). וכל זה ב-400 שקל. אפילו החיבור האלחוטי עובד מהר יותר. אני מצטער עכשיו על כל הזמן שסבלתי עם הנתב הקודם.

לא, אין לי שום מניות של היצרן, אני לא מקבל אחוזים, ומצידי תתחברו לאינטרנט עם מודם חיוג 2400 באוד. אבל כשאני מגלה מוצר שמקיים את כל מה שהוא מבטיח – אני נותן לו את הכבוד המגיע לו.

דרמה בעולם הדרמה

השבוע מתקיים אחד האירועים החשובים בעונת הטלויזיה, ה-upfronts: שבוע בו רשתות הטלויזיה הגדולות מציגות את לוח השידורים שלהן לסתיו הקרוב, על מנת שהמפרסמים יוכלו להחליט על קניית זמן-פרסום. זו גם ההזדמנות של הצופים לדעת אילו סדרות ממשיכות לעוד עונה, אילו סדרות חדשות יופיעו, ואילו סדרות ותיקות יעברו לטלויזיה הגדולה בשמיים. הרשתות עורכות אירועים ראוותניים, מצעידות את כוכבי הסדרות על הבמה כאילו היו סוסי פוני, ומזמינות את כל מי שרק אפשר למסיבות אינסופיות; העיקר לעשות את כמות הרעש המקסימלית כדי למשוך צופים ותקציבי פרסום. אז מה היה שם? להמשיך לקרוא דרמה בעולם הדרמה

ורוניקה מארס, הי"ד

ורוניקה

רשת CW ביטלה את ורוניקה מארס, סדרת הבילוש האפלולית והרעננה בעת ובעונה אחת. אחרי שלוש עונות נהדרות אך עם רייטינג חלש למדי ברשת טלויזיה שולית, החליטו מנהלי CW להוריד את הסדרה לטובת סדרת ריאליטי בה חוואי מחפש לו כלה, ועוד סדרת ריאליטי – תחרות יופי של אמהות ובנות. משובח.

עדכונים נוספים משבוע ה-upfronts – בעוד מספר שעות.