פייספאם

עלה לי רעיון לאיזו אפליקציית פייסבוק מטופשת, אז פתחתי לעצמי חשבון שם. בשם האמיתי. אבל עשיתי טריק קטן: השתמשתי בחשבון הג'ימייל שלי. כידוע, לשמות של חשבונות ג'ימייל אפשר להוסיף ולהוריד נקודות בלי שזה ישפיע. לדוגמה, seeingblack, seeing.black וגם see.ing.black – כולם אותו חשבון, ודואר שנשלח לכל אחד מהם יגיע אלי. אז כשנרשמתי לפייסבוק שיניתי קלות את כתובת הדואל שלי.

מה התקבל? שדואל שנשלח אלי מפייסבוק הוא יחודי – הוא נשלח לכתובת שונה. בג'ימייל אפשר למיין או לסנן כך שאראה דואר מפייסבוק, לעומת דואר אחר. ולכן מייד זיהיתי שהספאם שנשלח אלי לאחרונה, הוא ספאם מפייסבוק – כי כתובת הנמען היתה שונה. אגב, גם תוכן הספאם היה שונה – לראשונה מציעים לי לרכוש סרטי פורנו גרמניים. כנראה שה-targeting שלהם ממש טוב.

בקיצור, כל הסגירות של פייסבוק לא שווה כלום, אם כתובת המייל מייד דולפת החוצה לטובת ספאמרים. חבל, עד עכשיו הייתי יחסית חופשי מזה.

איך אמור באמת להיראות קוד HTML

הנה תרשים שיכול לעזור בהכוונה לכתיבת קוד HTML יפה, כזה שקל לקרוא ולתחזק. זה אולי לא רלוונטי למי שמשתמש בוורדפרס ולא כותב בעצמו תבניות, אבל למי שכן, או מי שכותב עמוד סטטי, או קוד PHP – זה יכול לתרום הרבה. הגישה כאן יפה, ומביאה את סגנון הכתיבה לרמה המקובלת בשפות תכנות של ממש, כמו C לדוגמה.

Beautiful HTML Code

כדאי ללחוץ להגדלה, אחרת לא רואים… מקור: חפרן.

הערה מנהלתית מספר 103

כנראה שנגרם לי איזה נזק מוחי, אבל הצליחו לשכנע אותי להיכנס לעניין של הרולרבליידס. צריך לומר Inline Skates, כי רולרבלייד זו חברה. טוב, צריך לעשות איזה סוג של ספורט, וזה הרבה פחות משעמם מללכת, וגורם הרבה פחות נזק לגב (לעומת ריצה) ולברכיים (לעומת כדורסל). כל זה נכון עד שנופלים ושוברים כל מה שרק אפשר… אז קניתי כל מיגון אפשרי. חוץ מקסדה, כי החוק שמחייב אותה אידיוטי, וכי היא בכלל לא מביאה תועלת – לו רק יוזם החוק היה טורח לבדוק את זה קודם.

כותרת חודש נובמבר היא מתוך תמונה שצילמתי בשעת השקיעה בעיר מולדה בנורבגיה. הפיורד הזה (רומסדאלפיורד) רחב מאוד ורדוד יחסית, ולכן יש בו המון איים קטנים ומיוערים. גם העיר יפה מאוד, אבל בגלל שהגענו אליה בהחלטה של הרגע האחרון, כמעט ולא הספקנו לראות אותה. טוב, יש הרבה מה להשלים בפעם הבאה. הכותרת הקודמת הועברה, כרגיל, לגלריה.

ZOMG סדרה חדשה של ג'וס ווידון!

חתיכות מהשמים נפלו היום כשהוכרז כי ג'וס ווידון יוצר סדרת טלויזיה חדשה, שתשודר ברשת "פוקס" (שוב פוקס. לא טוב). הסדרה, Dollhouse (בית הבובות. לא הלהקה.) עוסקת בקבוצת אנשים שניתן להטביע בהם אישיות לפי רצון המפעיל שלהם. הם נשלחים למשימות שונות ומשונות, כאשר מוטבעים בהם אישיות, זכרונות, הרגלים – הכל לפי המתאים למשימה. אחרי סיום המשימה הכל נמחק, והם חוזרים למצב "ריק" – ילדים תמימים וחסרי אישיות, עד למשימה הבאה.

במרכז העלילה הדמות אקו (Echo – הד), בגילומה של… לא אחרת מאליזה דושקו, היא הקוטלת פיית', ידידתה/יריבתה של באפי. אקו מתחילה לפתח מודעות עצמית ורצון לדעת מה היתה לפני שהגיעה למצב בו היא נמצאת כיום. להפקה יצטרף גם שותפו הותיק של ווידון, טים מיניר (איינג'ל, פיירפליי). וכל זה יתחיל לקרות אחרי שביתת התסריטאים בהוליווד, שמי יודע כמה זמן תימשך.
אם זה מעניין מישהו, יש עוד לקרוא:

ידיעה וראיונות עם ג'וס ואליזה בטור של קריסטין באתר E!Online.

טים מיניר מבשר על מעורבותו בפרויקט באתר שלו.

לא יאומן, אבל לסדרה הזו, שאף פרק שלה עוד לא נכתב, כבר יש אתר מעריצים.