בציר טוב (1)

העבודה שותה את הזמן שצריך להקדיש לכתיבת פוסטים; טוויטר שותה את הדחיפות ואת הרצון לשתף. אבל אני לא רוצה להזניח את הבלוג, ובהחלט חושב שיש מקום למדיום הזה שכבר שנים מספידים אותו. הרעיון שעלה בי הוא לעשות מיזוג מסוים בין השניים, ובאותו זמן לחזור למקורות המוקדמים ביותר של הבלוגים – שיתוף לינקים. אני אלקט את הלינקים המעניינים שראיתי, שיתפתי או שצייצתי ואפרסם בבלוג בפורמט קל לעיכול.

בשלב ראשון אני מתכוון להפריד את העניינים הטכנולוגיים/מקצועיים מהשאר, לטובת מי שלא מתעניין בזה. אשמח לתגובות/הצעות/צ'קים.

דברים מעניינים

עצבים: הומאופת, שמעביר קורסים ב"עזרה ראשונה הומאופתית", כועס שהרופאים הרשעים לא נותנים לו לטפל בפצועי תאונות דרכים שמגיעים לחדר המיון. מעניין למה. הוא, מבחינתו, חושב שזה רק בגלל האגו המנופח של הרופאים, ולא חס וחלילה בגלל שהומאופתיה היא עורבא פרח, אשליה שהופרכה באינסוף מחקרים.

מיפוי של רמת הכנסה לפי אמונה דתית, במגזין GOOD. זה לא חדש שיהודים הם עשירים, אבל ההינדים – מי ידע? לצערי סיינטולוגיה לא מופיעה שם. אולי כי זו לא דת.

האם ג'וליאן אסאנג' הוא עיתונאי? מאמר ב-Salon.com. הרפובליקנים בארה"ב כבר קוראים לו טרוריסט וקוראים להשליך אותו למחנה המעצר בגוואנטאנמו ללא משפט, או לחלופין פשוט להתנקש בו. אבל טכנית הוא כנראה לא ביצע שום עברה על החוק בארה"ב.

אפליקציות אייפון גונבות את הפרטים האישיים שלכם? לייפהאקר חושבים שכן. וזה כולל את Angry Birds.

ולכבוד חג המולד: הקומיקאי ריקי ג'רווייס מסביר למה ואיך הפך לאתאיסט. זה קרה לו בגיל 8.

טכנולוגיה

כיסוי לאייפון בצורת Speak & Spell. משעשגע.

קומודור 64 חוזר! והפעם הוא מחשב PC רגיל (עם מעבד Atom) שנמצא כולו בתוך מארז-מקלדת-רטרו. ויש גם אמולציה להרצת המשחקים המקוריים משנות השמונים.

כיצד לבנות רשת עמידה בפני צנזורה: ניסוי מחשבתי בבניית ארכיטקטורת-רשת ושירותי תשתית המתגברים על נסיונות לחסום תוכן ולצנזר. חשבתי שהמאמר די מעניין. כשפרסמתי את הלינק בטוויטר זכיתי לאפס קליקים טבין ותקילין.

לחדשים בעולם הלינוקס ובמיוחד אובונטו: 18 אפליקציות שכדאי להתקין ולנסות. גם אפשר לחוות את המגוון העצום של תוכנות שאפשר להתקין בחינם, וגם לראות כמה קל להתקין ולהסיר תוכנות באובונטו. שני קליקים, זה מה שצריך.

ולסיום: שיר נפלא של המוזיקאית נלי מקיי, שהופיעה בתכנית האירוח של קרייג פרגוסון. רגאיי רך ומתוק.