בציר טוב (2)

מקבץ לינקים שעברו לי בדפדפן לאחרונה.

  • תחזית מזג האויר בארה"ב השבוע: שינוי מזג אויר קיצוני של כ-100 מעלות פרנהייט (סביבות 55 מעלות צלזיוס), מקיפאון לחמסין. זה חשוב כי מזג האויר משתגע לנגד עינינו, אבל זה חשוב גם כי בארה"ב יש מי שמסרב להאמין במשבר האקלים מסיבות דתיות ומסיבות פוליטיות. אני לא יודע איזו מן הסיבות גרועה יותר, אבל ארה"ב, כמעצמה התעשייתית המובילה, וסין, שלא מראה שהעניין מטריד אותה – משפיעות על כולנו.
  • בבית ספר אחד בחולון נאלצים הורים לשלם לתלמידים מכיתות גבוהות, על מנת שיגנו על ילדיהם מאלימות. זה נכון שמשרד החינוך נוקט במדיניות עקבית של שלילת סמכות המורה והמוסד והתכופפות בפני התלמיד והוריו, אבל הייתי מצפה מהמורים והמנהל לפחות להילחם קצת עבור ילד שסובל הצקות בלתי פוסקות. במחשבה שניה, אני לומד כאן את השיעור הישראלי ביותר: אומנות הכסת"ח.
  • האם יתכן ששרה פיילין היא מרגלת רוסית? הדיילי שואו מביא הוכחות חותכות!
  • אתר שימושי: פתוח בשבת – ריכוז אתרים, פעילויות, מסעדות ועסקים שפתוחים בשבת. השימוש באתר הוא אך ורק לסמולנים ששכחו מה זה להיות יהודים.
  • עוד אתר שימושי: נתק – להתנתק מחברות תקשורת, אינטרנט וסלולר בקליק. אולי כך נצליח למגר את הנוהג הנפסד שלהן להתיש לקוחות בדרך להתנתקות.

לינקים טכנולוגיים

  • לפני וורדפרס, הפלטפורמה הנפוצה ביותר לבלוגים היתה Movable Type. אבל בתוך זמן קצר התחולל מהפך, ובתקופה שבה תפוצת הבלוגינג הרקיעה שחקים, וורדפרס ניצחה בנוק אאוט. עובד-לשעבר של Six Apart, שיצרו את Movable Type, מנתח לעומק (בלי יותר מדי מרירות) את הסיבות לכך.
  • האם פעילים מהארגון הערטילאי אנונימוס הצליחו להשיג את קוד המקור של התולעת Stuxnet, שגרמה נזק רב לתכנית הגרעין האיראנית? ואם כן, האם יש מה לעשות עם זה?
  • אפל לא אוהבת את האפליקציה של אמאזון לקריאת ספרים באייפון/אייפד. למה? כי היא לא מרוויחה מזה כסף. על כן היא דורשת מאמאזון: העבירו לנו 30% מההכנסות, או שנסלק אתכם מהמכשיר שלנו, שמכרנו ללקוחות בכסף מלא אבל אנחנו מחליטים מה מותר לעשות בו. עוד סיבה למה אני לעולם, לעולם, לעולם לא אקנה אייפון או כל מוצר של אפל.
  • מהו המעצור הגדול ביותר לחדשנות טכנולוגית בארה"ב כיום? הבלוג GrokLaw טוען: חוקי הקניין הרוחני, זכויות היוצרים והפטנטים.
  • איך הצליחה רשת הכלבו JC Penney להגיע למקום הראשון בגוגל בחיפוש מגוון מאוד רחב של מוצרים? התשובה היא כמובן מאמצי SEO נרחבים. גוגל לא אהבו את זה וטיפלו בעניין, והם מתגאים בכך מאוד. אבל האמת היא שזה חושף את חולשת האלגוריתם ואת הצורך בהתערבות ידנית. הם לא יתחילו לתקן ידנית עיוותים אינספור בכל תחומי החיפוש, נכון? החיפוש בגוגל גרוע מאוד לאחרונה, ואתרי הטכנולוגיה התחילו לשם לב לכך ומתלוננים בקול רם. אני בינתיים העברתי חלק מהחיפושים שלי ל-DuckDuckGo, שעובד יפה וגם שומר על הפרטיות שלי – תחום שגוגל חלשה בו במיוחד.