פייספאם

עלה לי רעיון לאיזו אפליקציית פייסבוק מטופשת, אז פתחתי לעצמי חשבון שם. בשם האמיתי. אבל עשיתי טריק קטן: השתמשתי בחשבון הג'ימייל שלי. כידוע, לשמות של חשבונות ג'ימייל אפשר להוסיף ולהוריד נקודות בלי שזה ישפיע. לדוגמה, seeingblack, seeing.black וגם see.ing.black – כולם אותו חשבון, ודואר שנשלח לכל אחד מהם יגיע אלי. אז כשנרשמתי לפייסבוק שיניתי קלות את כתובת הדואל שלי.

מה התקבל? שדואל שנשלח אלי מפייסבוק הוא יחודי – הוא נשלח לכתובת שונה. בג'ימייל אפשר למיין או לסנן כך שאראה דואר מפייסבוק, לעומת דואר אחר. ולכן מייד זיהיתי שהספאם שנשלח אלי לאחרונה, הוא ספאם מפייסבוק – כי כתובת הנמען היתה שונה. אגב, גם תוכן הספאם היה שונה – לראשונה מציעים לי לרכוש סרטי פורנו גרמניים. כנראה שה-targeting שלהם ממש טוב.

בקיצור, כל הסגירות של פייסבוק לא שווה כלום, אם כתובת המייל מייד דולפת החוצה לטובת ספאמרים. חבל, עד עכשיו הייתי יחסית חופשי מזה.

6 תגובות בנושא “פייספאם”

  1. בג'ימייל אפשר גם לעשות מה שנקרא plus addressing –

    אפשר לתכוב את שם המשתמש, להוסיף + ואחריו לכתוב מה שרוצים,

    וזה יגיע, וזו עוד דך לבדוק מאיפה מגיע הספאם…

    (דוגמה: calvin+hobbes@gmail זה כמו calvin@gmail)

  2. Calvin, ההבדל הוא שכתובות שיש בהן + לרוב לא יעברו אימות (ולידציה) ברוב האתרים, כי זה פשוט לא בטווח התווים המקובל עליהם – ולעומת זאת נקודות נחשבות תקינות.

  3. אני כלל לא בטוחה שכתובות הג'ימייל זהות, וזאת משום שכתובת הג'מיל שלי (רותימ) מבולבלת לעיתים (נדירות למדי) עם דוברת ספרדית אחת שאיני מכירה (רותי.מ).

  4. יתכן שזו תכונה מאוחרת, שלא היתה קיימת מלכתחילה בג'ימייל, ויש מקרים יוצאי דופן. בכל מקרה, אצלי אפשר להוסיף ולהוריד נקודות בכיף ועדיין הדואר מגיע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *