איש אחד והטלפון הסלולרי שלו

קניתי טלפון סלולרי חדש. אני לא מהנוהגים להחליף דגמים בתדירות גבוהה יותר מגרביים; הפורומים מלאים באנשים כאלה, שאני לא בדיוק מבין איך הם מממנים את התחביב היוקרתי שלהם. חוץ מזה, טלפון סלולרי, במיוחד חדיש ועתיר תכונות, לוקח זמן להכיר אותו. לארגן לעצמך קיצורי-דרך לדברים שאתה משתמש בהם יותר מאחרים. להיפטר מהדברים המעצבנים שחברת הסלולר דחפה פנימה (כמה כפתורים צריך בשביל אובוקס לייב?!), להוסיף כמה צלצולים ומשחקים, סימניות בדפדפן.

יכול להיות שיש כאלה שרואים בצורה מוזרה את ההיקשרות הכאילו-רגשית שיש לאנשים עם הטלפון שלהם, אבל אני חושב שזה סוג של התנשאות. בסך הכל, זה מכשיר שהולך איתנו לכל מקום, דואג לזכור את המספרים של כל החברים שלנו, ותמיד נכון לעשות שיחה מהירה בשעת צרה. נכון, יש מי שמנצל את זה לרעה – יותר ממקרה אחד של נסיעה בת שעה ויותר בתחבורה ציבורית, יושב מאחורי מישהו שמדבר בטלפון ללא הפסק; ויש את התופעה החדשה של אלה שהולכים עם טלפון שמנגן מוזיקה רועשת מהספיקר (זה תמיד טראנס או מזרחי. עוד לא שמעתי אחד עם רדיוהד). אבל זה המצב – הטלפון שלך הוא השתקפות של האישיות שלך.

מסיבות שונות, חלקן אובייקטיביות וחלקן לא, אני מאוד אוהב את סוני אריקסון. עד לאחרונה החזקתי בדגם האקזוטי הזה, שכמותו יש בודדים בארץ. הוא היה כל כך נוח לשימוש, וכל כך מלא בדיוק בתכונות שאני צריך (חוץ מהמצלמה, שהיתה נחותה עד גיחוך), שלקח לי יותר משלוש שנים וחצי למצוא משהו שיחליף אותו. וגם מה שקניתי הוא בעצם קצת פשרה, כי הוא לא בתצורת צדפה.

אז מה קניתי? סוני אריקסון K530, שאורנג' נתנו בהיסטריה שלפני תכנית ניידות המספרים. למרבה הפלא, אני משלם עוד פחות ממה שהיה קודם, אפילו עם המחיר של תכנית הדור השלישי הזדונית. יש לו מצלמה סבירה (2 מגהפיקסל, אבל בלי האוטו-פוקוס הנפלא של ה-K750 והלאה), רדיו ונגן מוזיקה ווידאו, דפדפן טוב למדי (אבל כבר התקנתי Opera Mini) ומסך בהיר ומעולה. והוא שומר על קונבנציות עתיקות עוד מזמן האריקסון DH318 שהיה לי לפני 10 שנים – מפני שהן פשוט נוחות והגיוניות. אני חושב על זה לפעמים כשאני שומע אנשים שאומרים "לנוקיה יש את הממשק הכי נוח", כשהם בעצמם מעולם לא ניסו אף טלפון אחר.

13 תגובות בנושא “איש אחד והטלפון הסלולרי שלו”

 1. היה לי סוני אריקסון 3 שנים. עד ליומו האחרון אצלי, לא הצלחתי לתפעל אותו אונטואיטיבית, בלי לחשוב קודם מה אני צריכה לעשות. כמות הפעמים שנלחצו כפתורים לא נכונים היתה עצומה. כמות הפעמים שהוא "העביר את עצמו" למוד של שקט (בעקבות לחיצה מיותרת שלי, בלי שאשים לב) היתה עוד יותר גדולה.

  t630.

  עכשיו יש לי נוקיה. זה לקח 3 שעות להרגיש "כמו בבית".

  לנוקיה יש את הממשק הכי נוח.

 2. איזה קטע, יש לי עכשיו ס"א w800i והפלאפון הראשון שלי היה אריקסון כמו שבתמונה שהצלחת למצוא, ולאחריו היה לי את האריקסון 778 (http://tinyurl.com/2aumlx) המגניב,

  אבל זה היה די מזמן ואני לא זוכר מקבילות בממשק – מה למשל נשאר דומה?

  בין לבין היו לי מכשירים של נוקיה, וחוץ מהכתיבה החכמה יותר של סמסים (למעט החלפת השפה/מספרים המסורבלת) אני עדיין נוטה לכיוון נוקיה בנוחות הממשק.

 3. תתחדש!

  ואכן, מעולם לא הבנתי את מעריצי הנוקיה הפנאטיים. מאז ה-5120 המיתולוגי לא היה לי נוקיה, ואני חייבת לציין שחיי לא היו גיהנום. להפך, הם היו לא רעים בכלל, אפילו עם סמסונג (היה נסבל בלבד אבל בסדר) ומוטורולה (מצויין, תודה). ועדיין, אנשי המוטורולה תמיד מסתכלים עליי בעין עקומה.

 4. אני נוקיה-איסט פנאט, ניסיתי כמה יצרנית אחרים, היה לי גם את הK750 לחודש, וגם נוקיה 6680 לשבוע. בסוף שדרגתי מ6210 ל6230. זה עושה את כל מה שאני רוצה כמעט, בקטן, ולא נתקע, ואני יודע איפה כל פונקציה נמצאת מאוד בקלות. סוני אריקסון, עם כל הכבוד, מנסים לעשות מצלמה סלולארית, ווקמן סלולארי, הכל חוץ ממכשיר טלפון סלולארי, לא הצלחתי להתרגל לסידור הכפתורים והאייטמים בתפריטים. הכי הרג אותי שבעת הדפדוף בספר הטלפונים, אתה רוצה לצאת, לוחץ על "האדום" כמו בנוקיה וברגע של היסח דעת מגלה שהטלפון מחק לך מספר מהרשימה בטעות.

  אה כן, וצדפות זה מעצבן, אני לא אוהב אותן. פשוט נסכים לא להסכים 🙂

 5. ולצערנו הממשק האהוב מתחלף.

  במכשירים החדשים אפשר לראות כפתורי send/end, אין את כפתור הפרסה והשימוש בהם פחות נוח מהדגמים הנוכחיים. לפחות המכשיר שבקישור היה לי הרבה פחות נוח מאשר Z610, K610 ו W880 שיצא לי להשתמש בהם (ומ W850, W800, K800 ו- K530 שזהים להם בממשק).

  הם גם עברו לעבוד עם תוכנה מעצבנת. אני משתמשת בכל מקרה ב- my phone explorer המעולה, אבל זה מרגיז. למה לתקן משהו שעובד?

 6. ולנסיה – אני לא מאמין, הם באמת ויתרו על כפתור החזרה המעולה. כמה חבל.

  זה מזכיר לי שפעם נתתי את ה-Z600 שלי לחובב מוטורולה. הטלפון היה אצלו ביד 10 שניות והוא הצליח למחוק לי משחק בגלל ההרגל לממשק של מוטורולה.

 7. אני לא ממש במשחק של ס"א VS. נוקיה כי מעולם לא היה לי נוקיה והיה לי אריקסון שהיה נוהג להיתקע בעם בכמה זמן, אבל אני ממש מתפלא על חובבי המוטורולה כאן בתגובות. הוא פשוט גרוע. למשל אלגוריתם ההשלמה של מילים בסמס – תמיד מפשל ובמקום לתת את המילה המבוקשת הוא מציע רצף אותיות לא סביר בעליל. מערכת ההפעלה לא הכי יציבה ואחרי כמה זמן הוא גם מנתק שיחות. כמה שמחתי כשהוא טבע לי בטיול…

 8. המממ… האריקסון היה אצלי הרבה לפני המק.

  דוקא הילד שלי אוהב אותם (i300 . עוד נדיר אחד בארצנו) והוא לינוקסאי. אז מה זה אומר?

 9. הוטפיש – זה אומר שאולי הגיע הזמן לנסות לינוקס בכל זאת?

  אה, לא, לא צריך להיסחף :-).

  אנשים בסביבתי המיידים והיומיומית מחליפים ניידים כמו גרביים (סיכון מקצועי) ורובם די טכנולוגיים, אז אולי החיבה לSE- בכל זאת נוטה להתפתח יותר אצל המסתגלים במהירות. יש לנו לא מעט מכורים ו/או מעריצים.

  למרות שגם במבט מהצד הממשק שלהם נראה לי מושלם (אחרי יומיים-שלושה של הסתגלות). אולי כדאי לסדר אחד לאמא ולגלות אם גם טכנופובים יפלו בקסמיו בקלות. אחרי הזוועה של ה SK שלה (אין אפילו חיפוש באנשי קשר!) הכל אמור להיות לה ברכה.

 10. ד"א – ר"ש: נכון. כשהייתי איתו השתגעתי. בכל יציאה מפונקציה הייתי צריכה לעצור לרגע ולחשוב. זה לא קורא לי בנוקיות כי מהן אני מצפה לזה, אבל למה גם פה?

  אני שוקלת לרכוש לי מכשיר פרטי לפני שכולם יהפכו לכאלה.

  טוב, אם לא יהיו עוצרי השקה מפתיעים נגלה בקרוב אם זה מה שיעשה את ההבדל לקהל (הניחוש שלי – לא!).

 11. בינתיים מסתמן שהחסרון הרציני היחיד הוא לוח המקשים הקטן מדי. זה אולי מתאים לילדות עם אצבעות דקות שמפליאות בסימוס מהיר, אבל אני רגיל ללוח המקשים העצום בגודלו של טלפון צדפה. גם מזה עוד נצטרך להיגמל.

 12. שלום שלום. בלוג נאה יש לך. אני אישית חובב נוקיה אבל נוטה לאריקסון. יש להם מכשירים הרבה יותר אטרקטיביים בחלק מהפרמטרים, אבל אני מסתדר הרבה יותר טוב עם נוקיה. you cant teach old dog new tricks.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *