סיכום Download Day

אנשי קרן מוזילה ניסו, עם יציאת הגרסה הסופית של פיירפוקס 3, לקבוע שיא עולמי של מספר הורדות ביום. השיא הקודם הוא… ובכן… לא קיים. אין שיא כזה בספר השיאים של גינס. אבל הם הבטיחו להגיש את הנתונים לעורכי הספר, בתקווה להיכנס. אגב, פיירפוקס 2 הורד 1.6 מיליון פעמים ביממה הראשונה.

והתוצאות הן: נכון לרגע זה, התוכנה הורדה כמעט 9 מיליון פעמים, מתוכן 2.7 מיליון בארה"ב. במקום השני גרמניה, עם 780 אלף הורדות, ובשלישי יפן עם 410 אלף. יש לציין את פולין וליטא עם מספרים מרשימים של למעלה מ-200 אלף כל אחת; ואת איראן, עם 260 אלף הורדות – יותר מקנדה.

ובינתיים, במזרח התיכון: ישראל מובילה בענק עם 36 אלף הורדות. במקומות הבאים, בהפרש קטן, נמצאות סעודיה ואיחוד האמירויות עם כ-8,000 הורדות כל אחת. בשטחי הרשות הפלסטינית יש כנראה הרבה חובבי מיקרוסופט – נרשמו שם רק 448 הורדות.

ומי הוריד הכי מעט? בקוריאה הצפונית ובגינאה-ביסאו נרשמו 0 הורדות. כך גם בסהרה המערבית, הכבושה על ידי מרוקו, ובמזרח טימור, המדינה העניה ביותר בעולם. ברפובליקה הזעירה סאו טומה ופרינסיפה, שני איים זעירים במפרץ גינאה, נרשמה הורדה אחת. הידד!

ומה עם השיא? הנתונים הועברו לאנשי גינס, וכעת נותר רק להמתין ולראות אם תהיה הכרה רשמית. בינתיים, אני חייב לציין שהשימוש בגרסה החדשה נעים בהחלט. מורגש שיפור במהירות וביציבות, הממשק המעודכן חביב מאוד, ואני גם משתמש בתכונת חיפוש ה-URL בלי הרף. איך לא חשבו על זה קודם. אם לא הורדתם, זה הזמן להוריד את פיירפוקס 3. אפילו YNET עובד כמו שצריך.

10 תגובות בנושא “סיכום Download Day”

  1. הארץ עובד יפה, אפילו על מק.

    אגב מק, עיצוב ברירת המחדל של שואש3 דומה מאוד לספארי וזאת בניגוד לגירסה הקודמת שהיתה פשוט מקבילה לגירסאות הוינדוס והלינוקס.

  2. YNEY ממש לא עובד כמו שצריך – ניסית לצפות שם בווידאו? לגבי שיא ההורדות, גם אני שותף להצלחה – הוריי!

  3. גם לי עובד עכשיו בווינאמפ. מדהים. למרות שהשורת כתובת החדשה עם החיפוש URL לא מבוייתת כמו שצריך לדעתי. אולי זה ישתפר עם הזמן.

  4. הארץ עובד כמעט כמו שצריך, והרבה יותר טוב מקודם.

    בתוך הכתבות מספרים מוצגים כמו שצריך ולא מחרבשים את כל השורות סביבם. משום מה דווקא בכותרות שמשמשות כלינקים לכתבות מספרים עדיין מסרבים להתנהג כראוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *