הערה מנהלתית מספר 138

הסקנדל הבלוגוספרי בעיצומו: בלוג התרבות החופשית בוינגבוינג (הידוע גם בכינויו בוינגכפול) מחק מספר רב של פוסטים המזכירים או מקשרים לבלוגרית ויולט בלו, בין היתר בעלת טור בנושאי סקס בסאן פרנסיסקו כרוניקל. את אחד הפוסטים שהוסרו כתבה בלו בעצמה, והשאר הם פרי מקלדתם של חברי המערכת. הפוסטים הוסרו ללא הסבר; ויולט בלו עצמה טוענת שאין לה מושג למה.

בינתיים, קוראי בוינגבוינג (ויש כמה מיליונים כאלה) התחילו להשתולל עם תיאוריות קונספירציה, ספקולציה ואסוציאציה. מחוסר ברירה, פרסמה עורכת הקהילה פוסט ובו היא מסבירה כי היתה החלטת מערכת להוריד את הפוסטים, וכי הם ניסו לעשות זאת בלי לעורר מהומות – וכמובן, נכשלו. ההסבר הקלוש שניתן, מדבר על כך שבלו התנהגה באופן שגרם לאנשי הבלוג לרצות לנתק איתה את הקשר, ושהמחיקה אירעה לפני כשנה; השמועה אומרת שיותר ממאה פוסטים נמחקו, אנשי בוינגבוינג טוענים שהרבה פחות. מעניין גם לראות את התהודה האדירה שהיתה לאירוע השולי-יחסית הזה: עשרות בלוגים כבר דשים בנושא (גם שרון!).

כותרת חודש יולי היא שלוש ערים. משמאל, ניו יורק בצילום מאת Marlith (רשיון CC:By); מימין, בנגקוק בצילום מאת Javier (רשיון CC:By/NC/SA); ובאמצע – שיקגו בצילום מאת Corsi Photo (רשיון CC:By). כותרת החודש הקודם, ערפילית הקלשון, עברה, כרגיל, לגלריה.

5 תגובות בנושא “הערה מנהלתית מספר 138”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *