ישו יגן עלינו מפני הסרטן

מושל טקסס, ריק פרי, הורה אתמול להתחיל במתן חיסון לכל הנערות בכיתה ו' (תושבות טקסס, כמובן) – חיסון נגד וירוס הפפילומה, הגורם לסרטן צואר הרחם. פרי הוא רפובליקני נוצרי ושמרן, שהמחנה העיקרי התומך בו הוא הנוצרים האוונגליסטים, שכוחם רב במדינות הדרום, וטקסס בתוכם. אלא מה? ארגוני הנוצרים מתנגדים מאוד למתן החיסון. זה נכון: הם מעדיפים לתת לנשים למות מסרטן צואר הרחם, כיוון שהוירוס עלול להיות מועבר במגע מיני, והם חוששים שמתן החיסון יעודד נערות להתנהג בצורה מופקרת. כן, ברור.

כמובן שהם לא רוצים להיראות כל כך גרוע, ולכן הם ממציאים שלל תירוצים: החיסון פותח על ידי חברת מרק (Merck), שתרמה $6000 למסע הבחירות של פרי. אחת מהבכירות במרק חברה בועדה של אירגון "נשים בממשל" שתומך בחיסונים (הפתעה – אירגון נשים תומך בחיסון נגד סרטן צואר הרחם. מושחת, אין ספק). החיסון עולה לא מעט – $360 לטיפול של שלוש זריקות (מישהו רוצה להוסיף כמה עולה טיפול בהקרנה + כימו?). ועוד מיני טענות שונות.

זה לא מדעי ולא מנומק, אבל אני עדיין חושב שאפשר להסיק מזה הרבה לגבי סדר עדיפויות של אנשים, שהמוסר הדתי שלהם מכתיב שהאפשרות העלומה לקיום יחסי מין מחוץ לנישואין מצדיקה הפקרת נשים לסרטן. ג'יזס קרייסט.

(דרך דבוראק הבלתי-מצונזר)

5 תגובות בנושא “ישו יגן עלינו מפני הסרטן”

 1. לא כל כך חדש. פנאטיים דתיים תמיד יעדיפו שאחרים ימותו מאשר להזיז, ולו במילימטר, את האמונה שלהם. כמובן שרובם לא יגידו זאת ישירות ויעדיפו להתחפש לרודפי צדק וחושפי שחיטויות.

  מצד שני, הטיעון של מימון מסע הבחירות ע"י חברת התרופות שפיתחה (ובטח גם מפיצה) את החיסון מטריד גם הוא.

  בכלל, פוליטיקה זה עניין די מטריד.

 2. הויכוח על החיסון ישן, העובדה שהוא אושר חדשה. אני מוריד את הכובע. לאוונגליסטים ולקתולים יש את הג'וק הדבילי הזה, קנאות דתית שלא מתפשרת גם מול אמיתות מדעיות. זה היה מצחיק אם לא היו תלויים בזה חיי אדם. למנוע מאנשים טכנולוגיה שתגן עליהם בגלל התירוץ העלוב והטועה שזה יעודד סקס לפני החתונה זו שטות עצובה ומסוכנת.

  באותה צורה אגב, "מצחיק" לשמוע שאמצעי ההגנה היחידי המומלץ ע"י הכנסיה הקתולית הוא "הימים הבטוחים". כך לא ימותו עוברים בהפלות, טענו אפיפיורים רבים בשושלת, והם יודעים הרי כי יש להם קו ישיר לאלוהים. אבל מסתבר שסקס ב"ימים הבטוחים" נגמר הרבה יותר פעמים ממה שחושבים בהפריה עוד בחצוצרות עם ביצית לא בשלה ועקב כך להפלה טבעית. במילים פשוטות: יותר עוברים מתים עם "ימים בטוחים" מאשר עם שימוש בקונדום. האם הכנסייה תתן לעובדות לבלבל אותה? חס וחלילה. אמצעי מניעה והפלות הם עדיין מוקצים על ידי הותיקן.

 3. ועכשיו דעה קצת אחרת בנושא החיסון.

  למיטב ידיעתי, החיסון עדיין לא הוכח חד משמעית כיעיל.

  גם וירוס הפיפלומה שכולם חושבים כיום כאילו הוא הגורם היחידי לסרטן צוואר הרחם, זה לחלוטין לא נכון.

  דעתי כרופא היא שכל הפרסום מסביב לוירוס והחיסון הוא ספין שיווקי של חברת התרופות.

  אני כרופא נחשף למסעי שיווק כאלו מדי יום ביומו. לצערי הרב, הם עובדים גם עלינו הרופאים.

 4. אני ודאי לא יכול להתווכח איתך מבחינת העובדות הרפואיות. ובמחקר שעשיתי לפני שפרסמתי את הפוסט, ראיתי בהחלט שהוירוס אינו הגורם היחיד, אבל הוא גורם משמעותי – חלק מהמקורות טענו ש-80% מהמקרים הם כתוצאה מהוירוס.

  הנקודה של הפוסט היתה שהויכוח בארה"ב כלל אינו רפואי, אלא מוסרי. מעטים מעלים את הטיעון שהחיסון אינו מוכח, וגם אז זה רק כתירוץ; וגם אם החיסון היה יעיל, זה לא היה משנה את דעתם כלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *