אטלנטיס שוקעת

אחרי 5 שנים בגלקסיית פגסוס, ערוץ SciFi ביטל את הסדרה סטארגייט: אטלנטיס. למי שלא מכיר, אטלנטיס היא ספינאוף של הסדרה המצליחה סטארגייט SG-1, שבעצמה נולדה מתוך הסרט "סטארגייט". הופקו 10 עונות של SG-1, התקופה הרציפה הארוכה ביותר עבור סדרת מד"ב; "אטלנטיס" עצמה היתה בין הסדרות הנצפות ביותר בערוץ, אך בשנים האחרונות הצופים אהבו יותר את הכיוון ההומוריסטי של סדרות כמו "יוריקה".

מצד שני, SG-1 ממשיכה לחיות בסרטי טלויזיה שיוצאים פעם בשנה בערך, וזה מובטח גם לאטלנטיס. הפרק האחרון, "אויב בשער" (שיהיה במקרה גם הפרק ה-100 של הסדרה) לא יסגור את העלילה, שתמשיך בסרט בן שעתיים הצפוי לצאת ב-2009.

בין זה ובין הסיום של באטלסטאר גלקטיקה בעוד כמה חודשים, המצב קשה. עכשיו הכל תלוי ב-Dollhouse.

עדכון: עכשיו הכל ברור. בשנה הבאה תתחיל סדרה חדשה שתיקרא Stargate Universe. ובסדרה: סיפורו של צוות על הספינה Destiny, המתוכנתת לטיסה אל הצד השני של הגלקסיה, והצוות לכוד בה ולא יכול לשוב. וזה אפרופו דברים שסטאר טרק כבר עשו.

14 תגובות בנושא “אטלנטיס שוקעת”

 1. תודה לאל. הספין אוף הכי מיותר והכי גרוע EVER. אני עדיין מתלבט אם לכתוב פוסט שמחה לאיד.

  בשביל החרא הזה ביטלו את ס"ג1. מגיע להם.

 2. אתה איש רשע. אני מצטער על ס"ג1 לא פחות ממך, אבל אי אפשר להגיד שזו הסיבה שהיא בוטלה – הרי היו 4 עונות חופפות. היו באטלנטיס לא מעט פרקים מצוינים – כמו זה שהיה לפני שבועיים, "The Daedalus Variations". ואחרי 15 עונות זה מתחיל להיות ממש קשה לעשות דברים שסטאר טרק לא עשו אף פעם.

 3. היו רק 3 עונות חופפות למען האמת. ואני באטלנטיס כבר לא צופה מהעונה השלישית. רונאן שעמם אותי. אז אני מוריד את פרקי תחילת העונה ואת פרקי סוף העונה ו/או פרקים מרכזיים שעוררו עניין. כל היתר זה זבל ממוחזר.

  וכתבתי על זה פוסט שמחה לאיד. יעלה בעוד כמה שעות.

 4. ואגב, לא תמיד צריך לעשות דברים שסטאר טרק לא עשו. אפשר לעשות רק כיף כמו שס"ג1 עשו.

  אטלנטיס פשוט הייתה סדרה טרחנית ומשעממת (טיילה בהריון? WTF? ולמה לא לגרום לזה שהאבא יהיה שפרד? מפגרים). נקודת האור היחידה בה הוא מקיי.

  ואיזו הפתעה, הוא גם הגיע מסדרת האם.

 5. תכלס עם השממה והשיממון בסדרות SCI FI בשנים האחרונות גם אטלנטיס הייתה איזשהו נחמה. אז נכון, היו כמה פרקים ממש ממש משעממים וטרחניים, אבל סה"כ סידרה שוות צפייה בגדול. הבעייה היחידה שלה הייתה שהעלילה לא הייתה אחידה ולא התקדמה לשום מקום ומהר. זוכרים איך בפרקים הראשונים תיארו את הרפאים כיצורים שמאוד, אבל מאוד קשה לחסל? ואיך ככל שהעונות התקדמו הם נהיו פחות ופחות עמידים ופשוט נטבחו בעשרות בכל פרק? רק אותי זה הטריד?

  זו סידרה שהתחילה טוב והלכה והתדרדרה עקב חוסר בכיוון ופיתוח של הרעיונות המרכזיים בסידרה.

  אה – גם אני חושב שמקיי הוא אחת הדמויות היותר מצחיקות בסידרות SCI FI בעשור האחרון ואולי יותר. ד"א – השחקן הנ"ל הוציא סרט עם השחקנית ששיחקה את אחותו בסידרה (גם שם היא משחקת את אחותו). המות בסרט כמעט זהה לחלוטין למקיי בהתנהגות מה שמראה שהשחקן הנ"ל הוא כנראה שחקן של דמות אחת – אבל איזו דמות מרנינה. מומלץ למי שאהב את הדמות של מקיי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *