הערה מנהלתית מספר 373

שדרוג לוורדפרס 2.7 עבר בהצלחה וללא תקלות. המנשק החדש חביב, הרבה יותר מהוקצע (כפתורים ואלמנטים גרפיים רכים) ושופע javascript, ולכן נותן תחושה של תוכנה ולא של אתר. זה מעניין גם בהקשר רחב יותר – כי פרויקטים של קוד פתוח ידועים בזה שהם מאכלסים בעיקר מתכנתים ומעט מאוד גרפיקאים, מעצבים, ומומחי UI. זה נכון שאוטומאטיק היא חברה מסחרית שעומדת מאחורי הפרויקט, כפי שקנוניקל עומדת מאחורי אובונטו, אבל הקוד נשאר פתוח. אם החברות מצליחות גם להרוויח מזה – זה רק משמח עוד יותר.

הרבה מהמבקרים בבלוג מגיעים אליו אחרי חיפוש בגוגל. אני שמח כשמישהו מחפש מידע על נורבגיה, או מוצא פתרון לבעיה כלשהי באחד הפוסטים הטכניים. אבל חוץ מהכמות העצומה של אנשים שמחפשים "פורנו" ומגיעים לתחקיר המקיף שפורסם כאן לפני כשנתיים, יש גם אנשים שמחפשים דברים הזויים ביותר, ולוחצים כנראה על תוצאות החיפוש אחת-אחת בתסכול. דוגמאות: חיפוש "כמה עצים יש בעולם". שאלה מעניינת, אבל אולי כדאי לא לנסח את זה כשאלה, לחפש באנגלית, או ללכת ישר לויקיפדיה. או "הפשרת שרימפס". זה באמת שאלה מעניינת, לא יודע למה מי שמחפש את זה ירצה לעשות קליק על "עתיד מזהיר".
יש גם את אלה שלא מבינים איך משתמשים במנוע חיפוש. דוגמה נפלאה: חיפוש של "איך להפעיל את המחשב שלא יעלו כל מיני דברים על שולחן העבודה". נהדר, לא? אם רק גוגל היה באמת האוראקל מדלפי (או האוראקל הדרומי) החיים היו הרבה יותר טובים. היה גם את זה שחיפש "קניתי מכשיר סלולרי והסתבר שהוא פגום" – אכן סיפור קורע לב, אבל מה רצית למצוא?
הקטגוריה האחרונה היא אלה שמחפשים בעברית אבל לא בדיוק. כלומר זה מזכיר קצת עברית. החיפוש "התר הרוץ הילדים" הוא חיפוש שאני רואה הרבה. ולמי שאין טלויזיה, יכול לחפש "צפיה מידת בסרט באינטרנת" (כנראה שהכוונה ל-"צפיה מיידית בסרט באינטרנט"). ואם החיפוש הזה כללי מדי בשבילכם, מומלץ לחפש "סרת של מיר והצבני" (תרגום משוער: "סרט של מהיר ועצבני"). זה קצת מעציב אותי, כי נדמה לי שהעברית שבפינו הולכת ונרקבת.

ועל כן הכותרת החדשה של הבלוג עוסקת בעברית. מימין, קטע מתוך מצבת מישע, מן המאה התשיעית לפנה"ס. המצבה כתובה מואבית (קרובה מאוד, כמעט זהה, לעברית העתיקה) בכתב העברי הקדום. באמצע, קטע מתוך כתר ארם צובא, כתב היד הידוע מן המאה העשירית. משמאל, צילום מסך המראה קטע מהסיפור "אריה בעל גוף" לח"נ ביאליק. צילום: אני בעצמי. הכותרת הקודמת עברה, כרגיל, לגלריה.

2 תגובות בנושא “הערה מנהלתית מספר 373”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *