עיצוב נסיוני

מבצע לסוף השבוע בלבד, עד גמר המלאי: עיצוב מינימליסטי שמתבשל אצלי על אש קטנה כבר הרבה זמן. אנא, תנו הערותיכם הבונות למראה. הוא בפירוש לא סופי ויש עוד מה לתקן ולשנות (התמונות בגוף הפוסטים, לדוגמה). הגופן בשימוש הוא פרנק ריהל, כי אני מתעקש על סריף. מגיבים, בזמנכם החופשי אש.

עדכון: העיצוב הוסר למטרות שיפורים כלליים. תודה למגיבים.

9 תגובות בנושא “עיצוב נסיוני”

 1. וואו.
  מאוד לטעמי. הסריף גרם לליבי להחסיר פעימה מהתרגשות.
  הערות: (א) הטופס לכתיבת תגובות נראה לא אפוי. אני הייתי משנה את מסגרות השדות לאותו הצבע כמו הקו שמפריד את הרשומה מתגובותיה, מיישר את כל השדות לאותו רוחב, מזיז את תיאורם לצידם, מגדיל את שטח הכתיבה, משנה את הגופנים לסריף, ונותן לכל השדות padding נדיב (חמישה עד עשרה פיקסלים); (ב) את הקו שמפריד בין הרשומה לתגובותיה הייתי מציב גם בדף הראשי, בין רשומה לרשומה, ומגדיל את הרווח בינן; (ג) מְרֶווחים מַרְוויחים. לh1 הייתי מכפיל את השוליים העליון והתחתון; (ד) הרקע לתגובות מרגיש לי מיותר, או למצער כהה מידי, והוא אינו ברוחב הקו המפריד הנ"ל. כדאי גם ליישר את הטקסט עצמו לשני הצדדים, כפי שעשית ברשומות עצמן; (ה) הסימן | כמפריד הוא זר לעברית. קו מפריד (–) היה עובד טוב יותר, או אולי נקודה באמצע השורה או משהו אחר, טבלת האקסי כולה לרשותך. נוסף על כך, מפריע לי שהסימן הזה מופיע גם לאחר "6 תגובות »"; (ו) מדוע אתה מציג בעמוד הראשי רק את תאריך הכתיבה ובעמוד הרשומה עצמה רק את המדור אליו היא משתייכת? אני הייתי מציג את שניהם גם כאן וגם כאן, אחד מהם תמיד לצד הכותרת והשני לצד שם הכותב ("מאת רואה שחורות, במדור כך וכך", או "מאת רואה שחורות – כך וכך").

  זהו, זה הכל. אתה יכול גם להתעלם מהכל, אני לא אעלב.
  מזל טוב!

  נ.ב.
  צריך תוסף לוורדפרס/לדפדפן/למערכת־ההפעלה שיחליף כל מופע של מינוס (-) שמאחד מצדדיו יש אות עברית במקף־כתף (־). סתם, תחשוב על זה. (:

 2. כמה דברים:
  1. לא מתחברים לי טוב הפרנק-ריהל של הטקסט עם האריאל הפושטי בכותרות.
  2. לרווח קצת בין השורות ובמיוחד בתגובות – שם גובה השורה נמוך מדי.
  3. בפיירפוקס התמונות של הפוסט מוקפות בקו כחול (מהלינק). תוריד את זה, זה מכוער לאללה.
  4. עוד לגבי תמונת הפוסט: שים אותה ב-float כדי שהטקס יגלוש סביבה ולא שהיא תבלטו למעלה. זה יוסיף למראה "העיתוני" ויפחית ממראה ה-"undesigned".
  5. עוד לגבי התגובות: תעמד את אזור האווטאר/יוזר-אינפו. הוא נראה רע ובפ"פ התמונה גם קצת עולה על האייקונים של מערכת ההפעלה.

  זהו, שני הסנט שלי.

 3. kw: מקף כתף הוא דבר אהוב עלי ביותר, אבל נראה שזה לא הולך כל כך טוב עם פרנק ריהל – הגובה לא נכון. חבל 🙁

  עידוק: סריף זה השטן? אז זו הסיבה שאתה כותב רק בעיתונות המקוונת.

 4. עד כמה שאני יודע (ואני מניח שגם אתה מכיר) גופן סריף לא מתאים לתצוגה על מסך מחשב בגלל מיעוט צפיפות הפיקסלים לכל ממ"ר (או DPI). מה שגורם לגופן להיות לא קריא. גופנים חלקים אמורים להתאים יורת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *