בציר טוב (3)

מקבץ לינקים שעברו אצלי בדפדפן.

  • 10 קטעי רוק שמשתרעים על פני צד שלם. כשהתקליט היה שחור, ולהקות רוק הקליטו שירים של יותר מארבע דקות, היו גם יצירות של 10 דקות, 15 דקות, וגם של תקליט שלם על שני צדדיו. מובאת פה רשימת של עשרה קטעים ארוכים ומשובחים במיוחד, עם נציגות לפסיכדלי, פרוגרסיב ושאר ז'אנרי רוק שנוטים לכיוון הארוך. בנוכחים: פינק פלויד כמובן, וגם ג'תרו טאל, ראש, אולמאן בראדרס ודרים ת'יאטר.
  • מרפאים בדיקור סיני עורכים מחקר מדעי על יעילות הטיפול שלהם. כצפוי (כיוון שהדבר הוכח כבר פעמים רבות), הנתונים מראים שאין לטיפול השפעה על בריאות המטופלים לעומת קבוצות הביקורת. במאמר המסכם את הניסוי מופיעים הנתונים האמיתיים – שמראים שאין יעילות – אבל המסקנה במאמר היא שהטיפול כן יעיל! פשוט כך, בלי שום עובדה שמגבה את המסקנה הזו. דוקטור, כואב לי בדיסוננס.
  • אמנית צעירה מייצרת בעצמה ומוכרת תליונים באינטרנט. באה ענקית הביגוד והאביזרים Urban Outfitters, גונבת את העיצוב שלה בלי בושה, מייצרת את התליונים אי-שם בעולם השלישי ובאיכות נמוכה, וכנראה שזו לא הפעם הראשונה שהם עושים את התרגיל הזה. הידיעה על זה התפשטה בטוויטר כאש בשדה קוצים, משם זה הגיע לתקשורת הממוסדת ואורבן אאוטפיטרז התקפלו. עוד דוגמה לכוח של סיפורים כאלה ברשתות חברתיות.
  • ארי ליבסקר משרטט דיוקן אפור ומדכא של המצב העגום של התחבורה הציבורית בישראל. נסיעה של קילומטרים בודדים בעיר הופכת לעינוי של שעה וחצי. חוסר יעילות, קווים שלא השתנו 40 שנה, פקקים אינסופיים וכבישים שתוכננו במיוחד עבור מכוניות פרטיות – ככה זה נראה כשהלקוחות הם שבויים.
  • והנה וידאו מתוך תכנית התחקירים של ערוץ 10, "המקור". רביב דרוקר מראה כיצד תפסה המשטרה איש תמים לחלוטין ותפרה לו תיק אונס ללא בדל ראייה. מזל שהוא נתקל בשופטת שלא קיבלה בעיוורון את טיעוני המשטרה והפרקליטות, הריקים מתוכן, ושיחררה אותו – אבל לא לפני שבילה 88 יום במעצר, כששופט אחרי שופט מסכים להאריך את מעצרו. זאת – כאמור – ללא בדל ראייה.לינקים טכנולוגיים

  • דו"ח מיוחד של ארגון האו"ם לזכויות אדם קובע: ניתוק משתפי קבצים מהרשת (כפי שמבקשות לעשות היום מספר מדינות באירופה) פוגע בזכויות האדם הבסיסיות של האזרחים. ועוד בעניין זה: בהולנד נמצא בתהליכים חוק המבטיח את נייטרליות הרשת במדינה. בקרוב אצלנו? כנראה שלא.
  • הסגירות של אפל מתחילה לעלות לה ביוקר. רוב המפתחים לפלטפורמות סלולריות עובדים על תוכנה עבור אנדרואיד, מערכת ההפעלה הפתוחה של גוגל, ולא עבור iOS, שמפעילה את האייפון, אייפוד טאץ' ואייפד. ועוד בעניין אפל: כך הם לקחו רעיון מאפליקציית אייפון שהוגשה להם לאישור, פסלו את האפליקציה ואז שילבו אותה במערכת ההפעלה, תוך שהם משתמשים באותו שם ואפילו אותו אייקון.
  • יש הרבה שיטות לפריצת סיסמאות, כאשר הבעיה העיקרית היא שהן לוקחות הרבה זמן, כיוון שיש צורך לבצע מספר גדול של  חישובי hash מורכבים.שימוש במעבד הגרפי החזק שיש לכם על כרטיס המסך יכול לקצר את הזמן מאוד – עד כדי כך שסיסמאות בנות 7-8 אותיות, שנחשבו בטוחות למדי, הופכות לקלות מאוד לפריצה.
  • והנה משתמש לינוקס ותיק ומקצועי שהחליט שנמאס לו מבעיות הדרייברים והתאימות של לינוקס, ואחרי שנים רבות הוא חוזר להשתמש בחלונות. ולא רק זה – הוא אומר שהיה טיפשי מצידו להאמין שיום יבוא ולינוקס תהיה מערכת הפעלה המתאימה למחשבים שולחניים/לפטופים (וזאת בניגוד לשוק השרתים, שם היא שולטת בשוק לחלוטין).

2 תגובות בנושא “בציר טוב (3)”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *