המחאה היא נגד ביבי?

פוסט מהיר, בשעות שלפני ההפגנה הגדולה. זוהי תשובה ששלחתי במייל למישהי שרוצה לבוא להפגנה עם שלט תמיכה בנתניהו, כי הוא לדעתה הכי מתאים להילחם במונופולים; ואם ההפגנה היא נגד ביבי, היא לא רוצה לבוא.

כתבתי לה:

ההפגנה היא לא נגד ביבי. ההפגנה היא נגד מדיניות ממשלתית שגרועה לאזרח הפשוט וטובה מאוד לעשירים מאוד. הבעיה היא, שזוהי המדיניות שביבי מבצע, והוא מאוד אוהב אותה ואף מתגאה בה.

אני בעד מלחמה במונופולים, כי הם רעים לאזרח. ביבי מבצע מדיניות הפרטה עם הראש בקיר, בלי מחשבה מה יהיה ביום שאחרי. יש מי שאומר שהוא עושה את זה דווקא כדי להיטיב עם החברים המיליונרים שלו. אני לא בטוח שזה באמת ככה, אבל בשטח זה פועל – הם מתעשרים ומגדילים את כוחם.

עד עכשיו, התגובות שיצאו מהממשלה הם זלזול, שהתחלף בהצטדקות, נסיונות ברורים מאוד לגרום לסכסוכים בין הקבוצות השונות במחאה, והרבה משיכת זמן – כמו ועדת טרכטנברג, שאין לה שום סמכות והוצהר מראש שהממשלה לא מתחייבת לקבל את מסקנותיה. למה למשוך זמן? כי יהיו אירועים בטחוניים, יתחילו הגשמים, תתחיל שנת הלימודים באוניברסיטאות, והם מקווים שהמחאה תתמוסס.

אז המחאה היא לא נגד ביבי (עם יד על הלב, אין לי מושג מי במערכת הפוליטית היום יכול להיות ראש ממשלה נורמלי). אבל ביבי הוא נגד המחאה, באופן מופגן. וחבל, כי הוא יכול היה להתגלות כמנהיג.

2 תגובות בנושא “המחאה היא נגד ביבי?”

  1. בצידה השמאלני של המחאה בהחלט המחאה היא כנגד ביבי, להפילו מהשלטון ע"מ להעמיד את הגברת "רחל ליאל" בראשות הממשלה, או אפילו את שלי יחימוביץ', שאיבדה אצלי *כ*ל* אמון ברגע שנודע על כך שהיא הצביעה למפלגה ערבית אשר תומכת בעמדות הפלסטינאים (בין היתר בהשמדת היהודים).

    ולכן הגענו למצב כזה, שאם אתה לא בעד ביבי, אתה נגדו, ותסלחו לי על התגובה הבוטה, אך אם זה השמדת ישראל או ביבי, ביבי בכל יום בשנה עד יום מותי.

  2. WSD – אישרתי את התגובה שלך כי אני אוהב את חופש הדיבור והביטוי, אבל אני מרגיש צורך עז להבהיר שלא רק שאני לא מסכים עם תוכנה, אני חושב שהיא מגוחכת ופרנואידית. "הקרן החדשה" היא איש קש שהימין המציא כדי שיהיה את מי לתקוף בשמאל. ושלי יחימוביץ', ש"איבדת כל אמון" בה, כבר הספיקה להפוך את עורה ולהפיץ דברי שקר על חד"ש, כמו, לדוגמה, שדב חנין לא עומד בזמן שירת ההמנון. אני, אגב, מתנגד מאוד לחד"ש, מסיבות שלא זה המקום לפרטן, ובכלל לא רואה בה חלק מהשמאל הציוני. ולכן תקיפה של חד"ש כחלק מהשמאל היא בעיני הטעיה ולא דיון ענייני בעובדות.
    המשפט האחרון בתגובתך הוא דוגמה טובה לפטאליזם של הימין ההיסטרי. ביבי גורם נזק למדינת ישראל בכל התחומים. אז אם כבר, הוא מקרב את השמדת ישראל במקום להרחיקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *