גלקטיקה – הסוף קרוב

בסוף השבוע הודיעו מפיקי הסדרה "באטלסטאר גלקטיקה" כי העונה הרביעית המתקרבת תהיה האחרונה. שימו לב – מפיקי הסדרה, ולא הרשת המשדרת, ערוץ SciFi. בהודעה נאמר כי ההחלטה נובעת משיקולים אמנותיים, וכי מראש זו היתה סדרה המתוכננת עם התחלה, אמצע וסוף, ואין להם רצון לגרור אותה עוד ועוד. עם זאת, צפויה לעלות בערוץ סדרה-בת בשם "קפריקה" שתתאר את ההתרחשות לפני תחילת המלחמה עם הסיילונים.

"באטלסטאר גלקטיקה" אולי נשמע כמו שם של סדרה לבני עשרה בעלי כישורים חברתיים מוגבלים, אבל למעשה זו אחת הסדרות הטובות ביותר בטלויזיה כיום, וכבדה כאגרוף-ברזל של סיילון. תסריטים ברמה הגבוהה ביותר, כמו גם משחק מעולה והפקה מושקעת ביותר הפכו אותה לחביבת המבקרים והצופים גם יחד (זו הסדרה הנצפית ביותר בערוץ SciFi). למרות זאת, היא זכתה להתעלמות מוחלטת (מלבד כמה מועמדויות טכניות) מצד האקדמיה לטלויזיה, המחלקת את פרסי האמי. זה בהחלט מתיישב עם גל הסדרות על גבול הפנטזיה-מד"ב-על טבעי שיש כיום, שמפיקיהן נואשים להכריז שהן בכלל לא סדרות מדע בדיוני; "אבודים" היא הדוגמה הבולטת ביותר. זה מצער אותי, כי קיוויתי שגלקטיקה תחזיר למד"ב קצת מהכבוד האבוד שמגיע לז'אנר הזה. לא נראה לי סביר שהוא ישאר בתחום הבלעדי של מטורפי סטאר-וורס החוגגים בימים אלה 30 שנה להיווסדם, ושל אויביהם המושבעים, הטרקיז.

11 תגובות בנושא “גלקטיקה – הסוף קרוב”

 1. טוב שהיא מגיעה לסיומה. כבר אפשר להרגיש בעונה השלישית את המריחה הקלה של העלילה.

 2. אני דווקא מאוד מכבדת את ההחלטה הזו שלהם להביא את הסדרה לשיא, ואז לגמור עם זה בבום גדול. עד כמה שיהיה עצוב לאבד את גלקטיקה, מוטב כך לטעמי מאשר עם סדרות שנגררות כל כך עד לאותו שלב שבו גם הכותבים וגם הקהל איבדו את דרכם ואת העניין (ע"ע אבודים), או לחלופין – אותן סדרות שכולן יודעים שהן מצויינות ואפאחד לא צופה בהן ולכן נשמטות לנו מבין הידיים (ע"ע ורוניקה ופיירפליי הי"ד).

  טרקיז. טפו!

 3. אני מסכים כמובן, אלא שאנשי אבודים טוענים שזה רק בגלל שהם לא יכלו לתכנן את העלילה מראש (כי אורך הסדרה לא ידוע). עכשיו, כשהוחלט שיש בדיוק עוד 48 פרקים, המצב אמור להשתפר. נקווה לטוב.

 4. ואני תוהה האם "אבודים" יצליחו בכלל לקשור את כל קצוות החוטים שהם פרמו בכל מקום בצורה הגיונית (לאמינות כלשהי אני אפילו לא מנסה לקוות). נחיה ונראה. ניפגש ב-2010?

 5. שמע, הם גם טענו שיש הסבר למספרים, ושהם לא נבחרו באקראי, אבל אז שמעתי שהם מתכוונים שכל מספר נשקל בכובד ראש והוכנס אחרי שהחליטו שהוא מספיק סמלי או נושא מספיק הקשרים תרבותיים על גבו. זה כמובן קשקוש (גם אם לכולנו כיף לזהות שם את 42) כי כל מספר על טופס לוטו (בעצם כל מספר עד אלף לפחות) זכה להופיע בכל כך הרבה הקשרים תרבותייםהיסטוריים שאפשר יהיה להדביק לו סמליות נפוחה. עכשיו, כשהם מבטיחים שיש הסבר לכל מיני שטויות שהם פיזרו בדרך אני לא מבין אם הם מתכוונים להסבר אמיתי ומבריק שיסביר את הרצף של ששת המספרים, או בסתם אוסף התחכמויות שכולן ניסיון להיות מגניבים בעיני עצמם.

 6. בטלסטאר גלקטיקה היא מסוג הדרמות שמרכיב המדע בדיוני הוא לפעמים רק תירוץ.

  אין הרבה סדרות עם דמויות כל כך חזקות ומרשימות כמו אדמה ורוזלין.

  אני יכול לצפות בסידרה רק בשביל הנאומים של אדמה (זכור לי במיוחד 'נאום ההנהגה' שאמר אדמה לאחר שהובס באיגרוף עם הצ'יף:

  http://en.battlestarwiki.org/wiki/Unfinished_Business#Noteworthy_Dialogue).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *