מכונת שנאה אינטרנטית

4chan, למי שלא יודע, הוא אתר פורומים המאפשר להעלות תמונה בכל פוסט. למעשה, תמונות הן חלק מרכזי מהעניין שם, ולכן הוא מסווג כ-Image Forum. יש שם פורומים בכל מיני נושאים: מכוניות, בישול, צילום, חדשות, קולנוע. יש גם המון פורומי-מנגה. אבל יש פורום אחד ומיוחד, המכונה Random, שהופך את האתר למה שהוא.

הפורום הזה (מכונה גם /b/ על שם הנתיב בו הוא שוכן באתר) מיוחד בכך שמותר לכתוב בו הכל. ממש הכל. כל קללה, גידוף, דבר-שקר, סודות מדינה או צירוף אותיות אקראי מותר בו לפרסום. כנ"ל סוג התמונות שאפשר לפרסם שם. המגבלה היחידה היא – אסור לפרסם פרטים אישיים ותמונות לא חוקיות (אתם יודעים איזה סוג, סוטים). מותר לקלל את מפעיל האתר, יש מלחמות אינסופיות שם בין אירופאים (eurofags) ואמריקאים (amerifags), דברי גזענות נגד כל מגזר אוכלוסיה שעולה בדעתכם. אגב, זה אחד מהמקורות הראשוניים ביותר של תופעת ה-LOLcats. מדובר בביב-שופכין גרוע יותר מוואלה! סלבס, אבל יש מי שנהנה להתפלש בזה. אלה שאוהבים, מכנים את עצמם /b/tards ולפעמים פשוט "אנונימוס" – כי בפורום הזה, אי אפשר בכלל לכתוב שם.

עד כאן – הכל טוב. אבל, כמו בכל מקום בלי חוקים, יש גם דברים לא נעימים. יש כאלה שמפרסמים כתובות של דפים ב-MySpace, ואז יש נהירה המונית לשם והמון טוקבקים גסים; לפעמים יש קבוצה ש"פולשת" לאיזה משחק אונליין, עושה קצת צרות, ומפרסמת צילומי מסך. לא יותר גרוע מטרוליזם באשר הוא. עד שהגיעו כמה עיתונאים רעבים, חסרי מושג באינטרנט, וכדי לעשות מזה סקופ הפכו את בני הנוער המשועממים האלה ללא פחות מאשר ארגון מחתרת טרוריסטי. זה מה ששודר ב-Fox News בלוס אנג'לס בשבוע שעבר:

זה מה שהיה ל-Wired לומר בעניין.

דיסקליימר: בעצם פרסום הפוסט הזה, עברתי על חוקים 1 ו-2 מתוך חוקי האינטרנט. אבל זה בעברית, אז זה לא נחשב.

2 תגובות בנושא “מכונת שנאה אינטרנטית”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *