איך להדליף מרגניות ולהשאר בחיים

שלא במפתיע, ושלא בפעם הראשונה, הודלף לאינטרנט הפרק הראשון בסדרה Pushing Daisies. הסדרה הזו, אחת מהתוספות הבכירות ללוח המשדרים שיתחיל בספטמבר הקרוב, מעוררת סקרנות רבה בקרב המבקרים – יוצר הסדרה, בראיין פולר, הוא בעל רקורד מרשים ("מתים במשרה חלקית" ו-"וונדפולס" המעולות, כיום מפיק ב-Heroes). איזו סיבה יש להפקה להדליף פרק חודשיים לפני שידורו?

הסיבה נעוצה, כנראה, ביחס שמקבלות סדרות קצת שונות מהמקובל. פושינג דייזיז עוסקת באדם שיש לו הכוח להחיות זמנית אדם (או חיה, או צמח) שמת – עובדה המנוצלת על ידי בלש פרטי, שיכול לשאול קורבן מי רצח אותו, לדוגמה. נושא כה מורבידי בפריים טיים? למה לאמריקאי הממוצע להשקיע בזה זמן, כשאפשר לעבור ל"אנטומיה של גריי" ולראות רופאות מהממות ורופאים חלומיים? סדרה חדשה צריכה קידום אגרסיבי, והדלפת הפרק יכולה להיות הדבר שמבדיל בין להיט איכותי שמפאר את המסך ובין עוד סדרה גאונית שאיש לא ראה.

אז איך הפרק? לא רע. רואים קצת וונדרפולס, וקצת עקרות בית נואשות. נושא כזה כבד חייב להיות מטופל בקומיות זהירה, וזה מה שאנחנו מקבלים. את פרק הראשון ביים בארי זוננפלד בכבודו – זה מ"גברים בשחור", שאת ההתמחות שלו בקומדיה מורבידית עשה ב"משפחת אדאמס". הפרק מציג קצת מההיסטוריה של הגיבור, את הכוח שלו ומגבלותיו, ואת הטרגדיה שלו. אולי יש סיכוי שהסדרה הזו תשרוד את העונה הראשונה שלה? בצער, אני חייב להגיד שכמו הסדרות הקודמות שפולר יצר, גם זו, כנראה, תלך לעולמה בטרם עת.

3 תגובות בנושא “איך להדליף מרגניות ולהשאר בחיים”

  1. בפעם האחרונה שמישהו ניחן בכוחות החייאה בטלוויזיה האמריקנית זה לא נגמר בטוב.

    ומספיק שנזכיר שמדובר בקרניבל שמתה בתום עונה שניה עם הרבה יותר שאלות מתשובות ועם נצר נוסף לבית הכומר ג'סטין אצל סופי בבטן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *