50 תכניות הטלויזיה הגדולות של כל הזמנים

האתר UGO.com פרסם את רשימת 50 תכניות הטלויזיה הגדולות של כל הזמנים, לפי בחירת עורכי האתר. למה תכניות ולא סדרות? כי יש שם גם שעשועונים, לדוגמה "המחיר הנכון" – שאקי אבני שרף אותה בארץ תוך עונה אחת – רצה בארה"ב כבר 35 שנים! תקופות ארוכות מזה בכל יום! ככה מריצים שעשועון. גם המיני-סדרה "כוכב הלכת ארץ" עם סיגורני וויבר וכל החיות שבעולם שם, אבל רוב הרשימה היא סדרות דרמה, קצת קומדיות, ומספר מפתיע של סדרות אנימציה.

הרשימה כאן. מי שחסרה לו שם איזו סדרה, מוזמן להוסיף כאן תגובה. אני אהיה הראשון: פיוצ'רמה, שזכאית להיות בטופ-50 לא פחות מפאמילי גאי.

10 תגובות בנושא “50 תכניות הטלויזיה הגדולות של כל הזמנים”

 1. כמובן יותר קל לחשוב על סדרות זבל שמופיעות ברשימה כמו גקאסס או המופע של שאפל.

  תוספות שלי: ורוניקה מארס, אוז, חשיפה לצפון

 2. ג'אקאס היא זבל, אבל צריך להבין שיש לה השפעה תרבותית גדולה למדי. ואולי עוד נזכור אותה כתכנית שסימנה את תחילת הקץ של MTV.

  עלה בדעתי שהיה צריך להוסיף את "הכל נשאר במשפחה" (All in the Family) עם ארצ'י בנקר – האם הרוחנית של "נשואים פלוס" וסטירת לחי לסדרות המשפחה האידיליות, דוגמת הבריידי באנץ' או קוסבי.

 3. בעיקר אוז ורצח מאדום לשחור.

  אבל בהינתן שטלוויזיה טובה יש לא רק בארה"ב, חסרות לי גם רגליים קרות (aka סדרת הדרמה הטובה ever [טוב, אולי אחרי הסופראנוס]) וזיווגים בתחום הקומדיה.

 4. "בהנתן שטלוויזיה טובה יש לא רק בארה"ב" הוא משפט מפתח כאן. בעיקר חסרות לי, מלבד אלה שהוזכרו כבר, "הקרקס המעופף של מונטי פייתון" ו"כן, אדוני השר". גם את "האסיר" ו"Heimat" לא ראיתי שם. (וגם את "חצי המנשה".)

 5. וד"ר הו, והחיים על מאדים, והמפצח, והחשוד העיקרי. מה לעשות, אמריקאים לא ממש מודעים לקיומו של שאר העולם. ואם כבר יש משהו טוב, הם מייד מעתיקים אותו ("המשרד") בדרך כלל בצורה גרועה ("המפצח").

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *