הערה מנהלתית מס' 79

בעיות רוחב פס בלתי נסבלות פוקדות אותי בזמן האחרון. היה זמן בו הגנתי על ברק 013, ספקית האינטרנט שלי, כשהאשימו אותה בהגבלת ביטורנט; בתור פרס, כמה ימים אחרי כן התחלתי לסבול מזה בעצמי. ראיות, אתם מבקשים? הנה.

מוריד לו אדם קובץ בביטורנט. להזכירכם, זה דבר חוקי לחלוטין – רוב הפצות הלינוקס כיום, לדוגמה, ניתנות להורדה בביטורנט, וזה גם הרבה יותר הגיוני: ההורדה הרבה יותר מהירה, אין עומס על השרתים, וגם עלויות ההפצה מצטמצמות. אלא שהקובץ יורד בקצב מאוד נמוך – פחות מ-20k לשניה. עוד אני חושב מה אפשר לעשות, מגיעה השעה 7 בערב – על השניה – והקצב קופץ ל-150k באופן מיידי. מקריות? I think not. ודאי שאין הצדקה למהירות הנוראית שאני מקבל במשחקי אונליין, אפילו פשוטים ולא תובעניים, כמו MapleStory. אז אם מישהו מכיר ספק אינטרנט שלא משחק את המשחקים המלוכלכים האלה, שיגיד. בלי קשר הגיע הזמן לשדרג את החבילה למשהו רציני יותר – וזה לא יהיה באימפריית הרשע של ברק-נטויז'ן.

כותרת ספטמבר מרמזת לאן אני מתכנן טיול. שילוב המידע הזה עם אחד מחמשת הדברים שלא יודעים עלי עשוי לגלות שהדרכון שלי יספוג את החותמת הראשונה שלו בדרך לטרונדהיים. הכותרת הקודמת – שהיתה יפה בחציה השמאלי – הועברה, כרגיל, לגלריה.

12 תגובות בנושא “הערה מנהלתית מס' 79”

 1. לפני כמה זמן עברתי לבזק בינלאומי, אחרי שהייתי ב (קווי|אינטרנט) זהב, ואני מרוצה יותר.

  בביטורנט אני מקבל מהירויות טובות יחסית (אם הטורנט טוב אני לפעמים מגיע למקסימום), וכך גם עם הורדות HTTP. במשחקים, מהמעט שיצא לי לנסות, גם טוב.

 2. אני ב-012 / קווי זהב (לא להתבלבל עם אינטרנט זהב), ומעולם לא הרגשתי שעושים לי משחקים כאלה. מצד שני חוויתי ניתוקים מהרשת, אבל למען ההגינות אני חייב לציין שחלקם הגדול קשור לבעיות ב-HOT ולא ב-012

 3. את משתמשת באינטרנט אקספלורר?! ועוד מאשימה את הוורדפרס שלי, שהתקנתי במו ה-Filezilla שלי?! נגמר לי הדיו בעט מרוב הגודל של הנקודה השחורה שרשמתי לך.

 4. חזי – קווי זהב ואינטרנט זהב התאחדו.

  כשעברתי מהראשונה לשניה – בלי לדעת על האיחוד – הבחורה שניתקה אותי מ 012 אמרה משהו בסגנון "אה, אינטרנט זהב? אז בסדר, זאת אותה חברה".

 5. רוב הזמן, אני לא ב-IE.

  אבל בעבודה אני כן. חלק מהזמן.

  לצערי.

  שאני אמשיך להתנצל?

  (וזו היתה הודעת טיימאאוט 408/409 או משהו, לא מההודעות המוזרות ש-IE נותן ואז אנשים מתלוננים שהבלוג שלי שונא אותם)

 6. כשמדובר בטורנטים, או בכל P2P תמיד יוכל ספק האינטרנט לטעון שבדיוק בשעה 7 בערב התחברו עוד עשרה seeders ובגלל זה קצב ההורדה שלך קפץ פלאים וזה לא קשור אליהם.

 7. היי בתור בן אדם תמים אשמח להבין מה ה"אמת". כלומר מה באמת עומד מאחורי העניין. למה שב7 הקצב הורדה יהיה מהיר יותר? והאם המהירות של האינטרנט שלי נחסמת לפעמים ע"י הספק?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *