דרוש: מומחה גאדג'טים

להווי ידוע כי בעוד שעות לא רבות אני טס לי לנורווגיה הרחוקה. אז מה שאני שואל כבר לא רלוונטי לטיול הזה, אבל השאלה הכללית חשובה.

אדם רוצה לעדכן את הבלוג שלו גם מחו"ל, ולהעלות איזו תמונה לפליקר. הוא גם רוצה לבדוק דוא"ל ואולי אפילו לענות, שלא לדבר על לנהל איזו שיחה בסקייפ [התעלמות זמנית מזה שסקייפ מאפשרת לכל מיני גופים לצותת לשיחות, ושצריך לעבור למשהו אחר]. מצד שני, האדם לא רוצה לקנות מחשב נייד מלא וגם לא להיסחב עם לבנה כזו כבדה בטיול. בקיצור – דרוש לי מכשיר נייד שמאפשר את הדברים הנזכרים לעיל. אנא המלצותיכם.
כדאי להבהיר – אני מצפה שהפעולות האלה יבוצעו ב-WiFi ולא על גבי רשת הסלולר. דור שלישי זה יקר ואין לי מושג איך זה עובד ב-roam.

כדאי להבהיר 2 – מי שימליץ על iPhone יגורש מהבלוג הזה לנצח נצחים.

תמונה רלוונטית: HTC TyTN. זה מכשיר אופייני של HTC: כמעט כל הפיצ'רים קיימים, אבל הביצוע בינוני – המכשיר איטי ונוטה להיתקע, המצלמה לא כל כך טובה, וקשה להשתמש בו כטלפון.

HTC TyTN

17 תגובות בנושא “דרוש: מומחה גאדג'טים”

 1. אתה מתכוון ל- oqo, אני מאמין?

  יקר מאוד מאוד, ועדיין קצת גדול. אם פאלם לא היו מבטלים את ה-Foleo, הוא היה עשוי להיות מועמד טוב.

  ה-eee עוד לא זמין, לדעתי. יכול להיות לא רע. בכל מקרה, שניהם אינם סלולריים, ועדיף לצמצם את מספר המכשירים בנסיעה. אין ספק שיש לי העדפה לפורמט כף היד או קצת גדול מזה.

 2. אני חי די בשלום עם ה-JASJAM שלי (הגרסה הסלקומית של ה-TYTN), שהעובדה שהוא רץ על Windows Mobile מאפשרת להריץ עליו יותר תוכנות מוכרות (לפחות לי) מהטלפונים מבוססי הסימביאן (כמו תוכנות ניווט ושלל צעצועים אחרים), אבל אם אתה נגד, האפשרות הראשונה שקופצת למוח היא נוקיה N95 – יש לו Wi-Fi וגם GPS (אם אתה צריך), ואם תתקין עליו את FRING (www.fring.com)( תוכל לדבר בסקייפ (הגרסה האחרונה אפילו מונעת ממך להפעיל באופן אוטומטי את השימוש בדור השלישי, כך שתוכל לבצע שיחות ב-WiFi. בנוסף לסקייפ, היא תומכת גם במסנג'ר, גוגל טוק ועוד כמה (כולל שירותי SIP) – כלומר לא רק טקסט, אלא ממש שיחות קוליות עם רשימת החברים שלך בשירותים הללו.

  לגבי העלאה לפליקר – אם זה לא נתמך ישירות מהמכשיר, בוודאי אפשר למצוא איזו תוכנת חינם איפושהו.

  הבעיה היחידה שעלולה לצוץ היא שב-hot spot שמצריך אימות מבוסס דפדפן (כלומר אתה מתחבר לרשת האלחוטית, אבל כדי להעביר בה מידע חייב ללחוץ על איזו אופציה במסך שעולה עם העלאת הדפדפן) יתכן שהנוקיה לא יתמוך בהצגת האתר הזה (אבל סביר להניח שכן).

  נסיעה טובה.

 3. שני עניינים –

  1. JASJAM הוא דגם אחד לפני ה-TyTN, בהבדלים לא גדולים. כמו שאמרתי, מבחינת התכונות הוא מצוין, אבל ראיתי הרבה אנשים מתלוננים שהוא נתקע ולא אמין. לפני שנים היה לי iPAQ ואני יכול להעריך את המגוון העצום של תוכנות שיש ל-Windows Mobile. אולי מכשיר דומה של יצרן אחר יהיה יותר טוב.

  2. חוץ מההסתייגות הכללית שלי מנוקיה, ה-N95 עולה יותר ממחשב נייד וסובל מהרבה בעיות שלא מספרים לך עליהן בפרסומות, ובראשן הבעיה התמידית של נוקיה: המעבד איטי מדי, ואפילו עם מעבד כזה חלש הסוללה נגמרת הרבה יותר מדי מהר. אם כבר סמארטפון, אני מעדיף את הסוני אריקסון W960 (שנראה כמו טלפון, אבל יש לו מסך מגע) או ה-P1 (שנראה כמו מחשב כף יד).

 4. 1. לא סגור לגבי הדורות – לפי מה שאני יודע, מדובר באותו טלפון בדיוק (ההבדל היחיד בארץ הוא שפרטנר מוכרים אותו עם סוללה חזקה יותר מהדגם של סלקום) והשמות השונים הם כנגזר מהעובדה שבאותה תקופה HTC החליטה להפסיק למכור רק את המותג של עצמה (i-mate) ולהציע פלטפורמה שיצרנים אחרים יוכלו למתג את עצמם עליה. אם אני לא טועה, שניהם שייכים לסדרת ה-hermes.

  2. מסכים לגבי הנוקיה 95, אבל בהסתייגות – המשלוח הראשון של הנוקיות הללו שהגיע לישראל היה מבוגג לחלוטין, וללקוחות (בעיקר העסקיים) שהמתינו לו נמסר שעדיף להם לחכות למשלוח החדש מאשר לחטוף התקף לב מעצבים (וזה מידע שיש לי ממקור ראשון). המשלוח התקין הגיע בערך לפני שלושה שבועות-חודש, כך שאם יש לך ניסיון לפני התקופה הזו, יתכן שהוא כבר לא רלוונטי.

  מאידך, היום ניסיתי להתקין את EMOZE (חברה בת של אמבלייז, תוכנת חינם שנותנת push mail לאנשים שאין להם כסף לקנות שרת דואר עם תמיכה בניידות) ולמרות שההתקנה עברה יחסית חלק (נתקע רק פעם אחת), הסינכרון שלאחר מכן לא הושלם עד לשעה זו, וגרר לפחות שבעה ריסטים. זה די ברור כשמנסים להכניס כל כך הרבה תכונות במכשיר אחד אבל מסתפקים במעבד יחסית חלש. אה, ויש כמובן את העניין של הסוללה.

 5. מצלמה+פליקר, סקייפ וWiFi – לא יכול לעזור לך.

  ניהול בלוג, קריאת והשבת אימיילים, גוגל רידר ולמעשה כל שירותי גוגל – דרך הנוקיה 3100 הנאמן בשיתוף אופרה מיני, בגלישה סלולרית נודדת.

  מינימליזם זה הדבר הגדול הבא.

 6. אני סוחב איתי מכשיר נהדר, אמין וזול יחסית: נוקיה E61. יש לו כל מה שאתה צריך, כולל חיי סוללה מכובדים מאוד (אני מצליח להגיע עד ארבעה ימים ללא טעינה). יש תוכנה ישראלית שנקראת פרינג שתוכל דרכה להתחבר בו זמנית לסקייפ, גוגל טוק, מסנג'ר וSIP. אין לו מצלמה. המשקל של כל התענוג הזה 114 גרם בלבד.

  הדפדפן במכשיר הוא מהמשובחים שתמצא במכשיר סלולרי (ניסיתי אקספלורר על MIO, זה בלתי אפשרי לגלישה).

  אם אתה זקוק למצלמה לך על E61i. מכשיר נהדר וזול יחסית. אני שילמתי 2300 ש"ח על שלי (לא דרך אוראנג' או סלקום). מבדיקה מקיפה שעשיתי, המחיר של המכשיר הוא אותו דבר גם באירופה. סדר גודל של 400 אירו (פלוס מינוס).

  מכשירי הWINDOWS למינהם יקרים ומאוד לא יציבים (יש כאלה לאנשים פה מסביבי ותאמין לי שהמכשירים הללו לא מתקרבים ביציבות לסימביאן). לשכן שלי כאן במשרד יש TyTn שעסוק בלהיתקע מדי פעם.

  בכל מקרה, עשה לעצמך טובה ואל תקנה מאוראנג' או סלקום! הם יקרים ומחייבים אותך לחתונה קתולית עד דור שלישי (pun intended).

 7. גלעד-אימות על ידי דפדפן עבד לי בכל מקום בעולם שניסיתי בE61. כולל נתב"ג (שלא תומכים בשועל, אגב). הדפדפן של נוקיה מדהים.

 8. אני עם אבים.

  עוד לא ראיתי מכשיר שעושה את העבודה בצורה טובה ונעימה יותר מה E61 ורובם עברו לי תחת הידיים. אני יודעת שלנוקיה יש אפליקציות לסדרת N שמיועדות להזרמת נתונים ישירות לבלוג, אבל כולם סימביאנים, אז יכול להיות שניתן לסגל אותן גם ל E61.

  למרות שבסך הכל כדאי לשקול מחשב כף יד לא סלולארי. אם אתה בכל מקרה לא משתמש בגלישה הסלולארית למה לערב שמחה בשמחה?

 9. אבים, אם אני לא טועה ב-E61 אין Wi-Fi, מה שאומר שאתה יכול להריץ עליו אפליקציות מכל הבא ליד, אבל כשאתה בחו"ל אתה תוך עשר דקות משלם את כל מה שחסכת כשלא קנית דרך המפעילות את המכשיר.

 10. אני ממליץ על… אייפ.. אהמ… אה.

  🙂

  נו טוב, אם זה עדיין אקטואלי יכול להיות שהפאלם החדש (הסנטרו) מתאים לפרופיל המכשיר שאתה מחפש. הוא קטן יחסית – וזול. השאלה היא רק מתי הוא בדיוק יצא. אפשרות אחרת היא הבלאקברי החדשים (יחסית) – ראיתי שמוכרים כאלה באירופה ללא חסימה ( יקר). יצא לי לראות אחד באמסטרדם בדיוטי. נראה די נחמד.

 11. ראיתי את הבלאקברי בלאונג' של KLM בסכיפהול (אחח… ביזנס). והפאלם אכן נראה אטרקטיבי. אבל למרות הכל, הייתי מעוניין שתהיה עברית על המכשיר. יש לי טלפון סלולרי בלי עברית כבר 4 שנים, וזה קצת חסר.

 12. blackberry בארץ זה סיפור די יקר ומסובך ויש רק BES, כך שהוא לא רלוונטי לאנשים פרטיים.

  PLAM זו מע' הפעלה יציבה, אבל לפחות ה TREO נוטים להיות אפילו יותר גרועים מה PPC בתור טלפונים. בעיות רשת מפה ועד הונולולו.

  עברית לPALM לא צריכה להיות בעיה, כמו ב PPC – מדובר בתוכנה שניתן להתקין על המכשיר. אני לא יודעת אם אלו עדיין הראל שמוכרים אותה, אבל אני יודעת שיש אנשים עם TREO 650 עם עברית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *