המון פורנו!!!1

מקורות רבים, בהם הניו יורק טיימס ואפילו המגזין הכלכלי פורבס נוהגים לכתוב שתעשיית הפורנו האמריקאית מגלגלת סכום של כ-13 מליארד דולר בשנה. עם זאת, מציין המאמר, קצב הגדילה של התעשיה הוא רק 2.4% בשנה. האמנם? בוינגכפול חוקר את הנושא. בכיר מ"אנארכי פילמז" טוען: לא יתכן, ונותן סטטיסטיקות: הפקת סרט ממוצע כולל עטיפת DVD ושכפול עולה $18,000. טוני קומסטוק, מפיק, אומר שהתעשיה מפיקה כ-12,000 סרטים בשנה, סה"כ השקעה של 216 מליון דולר בשנה. השקעה כה קטנה מביאה רווחים של 13 מליארד דולר? פשוט לא יתכן. ועוד: מעדות של מנהל חברה המבטחת הפקות של סרטי פורנו עולה, שהכסף העצום הזה פשוט לא מתגלגל בתעשיה. הוא חייב לדעת, כי אם יש תאונה וההפקה מתבטלת, הוא אמור לפצות את החברה המפיקה, ולפי הסכום הזה משלמים לו פרמיות.
קורי סילברברג מ-about.com אומר: הסכומים המנופחים מופצים על ידי המגזין החשוב ביותר של תעשיית הפורנו, AVN. כדי להוכיח את הסכומים, הם נותנים קישור למאמר בניו יורק טיימס. ואת מי מצטט אותו מאמר? את AVN! המגזין מפיץ את האינפורמציה השקרית הזו כדי לשפר את מעמד התעשיה ולתת לה יותר כבוד. כי באמריקה, כידוע, הכסף הוא שמביא כבוד.
אבל יש עוד עניינים. הנתונים שראינו עד עכשיו הם אך ורק ממכירות והשאלות של DVD, בעוד התעשיה עוסקת גם בדברים אחרים: חנויות שמוכרות גם אביזרים, ויש בהן תאי צפיה בסרטים או פיפ שואו; מועדוני חשפנות; ומספר עצום של אתרי אינטרנט בתשלום. ויתכן שרוב הכסף נמצא בכלל בשירותי V.O.D המסופקים (סליחה) על ידי חברות הכבלים, או במלונות. מצד שני, הנתונים על עלות הפקת סרטים נכונים לז'אנר המכונה גונזו: סרט חסר עלילה, המורכב מסצנות אקראיות. כל סוג אחר עולה יותר: בשכר, בלוקיישן ותפאורה, במנגנון. אם עוברים לסרטים רכים יותר, כמו אלו של ערוץ פלייבוי, מקבלים כבר השקעה גדולה עוד יותר.
אז מהו הסכום האמיתי שמתגלגל בתעשיה? גראם פוננטה (זהירות! NSFW) מציע שנפסיק לחשב, כי כמות העובדות שידועות לנו קטנה לעומת ההייפ שמסתובב, ועיתונות התעשיה פשוט אינה מקור אמין למידע. אוקיי, הבה נראה אם יש מקורות אחרים שנותנים מידע רלוונטי.
ססיל אדאמס הנערץ מ-The Straight Dope נשאל כמה מתעבורת האינטרנט היא פורנוגרפיה. תשובה: קשה מאוד לדעת, כי איש אינו יכול למדוד תעבורת P2P. אבל סטטיסטיקות של מנועי חיפוש מלמדות: לא כל כך הרבה. לעומת זאת, בלוגר תעשיית הפורנו SugarBank, שעבד עם מספר חברות בילינג, הסולקות תשלומים עבור אתרי פורנו, מנתח באופן מעמיק (זהירות! NSFW) הכנסות של אתרים שונים. המסקנה: מכירות DVD הן לא הנתח העיקרי בתעשיה כיום, ואתר בינוני-מינוס מרוויח יותר מחברת הסרטים הגדולה ביותר בתעשיה, Vivid, שסרטים שלה נמכרים בכל חנות סרטי מבוגרים.
בסופו של דבר, קשה לקבוע עובדות מדויקות. כנראה שבתעשיה הזו הסרטים, שכולם מכירים ומדברים עליהם, הם בעצם מזמן האנדרדוג לזנב הארוך של אלפי האתרים המרויחים מ-10,000 דולר לחודש לקטנים ועד למעלה מ-300 מליון דולר בשנה לאתר המוביל בעולם (SugarBank לא מגלה מהו. אבל זה לא פלייבוי). גם פורבס (לינק למעלה) מסתייג מהמספרים של AVN, שהם בכל מקרה קטנים יחסית לתעשיות כמו רשתות הטלויזיה, הוליווד, טלויזיה בכבלים ועסקי העיתונות. המסקנה האישית שלי: תפסיקו לבזבז זמן על בלוגים, ולכו להקים אתר פורנו.

7 תגובות בנושא “המון פורנו!!!1”

 1. בלוג נהדר!

  למעשה, הבלוג הכי טוב שאני מכיר.

  למעשה, זה המקום היחיד שבו אני אגלוש עכשיו.

  זה האינטרנט.

  רואה שחורות לראשות הממשלה.

  וגם שר החקלאות.

  שיהיה.

 2. נו, אני יוצא מהשביתה שלי רק בשביל לראות את הלוגו של הלינוקס בדבר הזה.

  בואו נראה איך זה עובד

  אגב ר"ש, אחלה בלוג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *