הבלוג כמרקחה

1. סיור בקיסריה העתיקה הניב תמונות לא רעות, אבל בנאליות משהו. בימים הקרובים אעלה את אלו שאפשר לסבול.
2. חוק דבוראק פועל. פוסטים עם כותרת פרובוקטיבית מושכים קוראים, אפילו אם אין קשר בין הכותרת לפוסט. במקרה של "המון פורנו!!!" בהחלט יש קשר, אבל ברור שבחרתי כותרת לא שגרתית. הפוסט הזה גרם לתנועת שיא בבלוג, ועוד ביום שלא פרסמתי פוסטים בכלל… כל זאת תודות להופעה בעמוד הראשי של "שמה!" ובמקומות נוספים כמו הוובסטר של מרק וישראלוונטי.
3. אני מוצא את עצמי חושב על נושאים באופן שונה מבעבר. היום מייד אני חושב אם הנושא מתאים לפוסט בבלוג. כמו שאומרת הפרסומת בגלי צה"ל: לפתוח בלוג זה לדפוק ת'חיים.

5 תגובות בנושא “הבלוג כמרקחה”

 1. פעם טענתי טענה דומה כנגד הצגת פוסטים פופולריים בוובסטרים, בגלל שההצגה החלקית של הטקסט נותנת יתרון לבעלי הכותרות הפרובוקטיביות. בתגובה אביעד, שמפעיל את grapes.co.il, ענה שמהניסיון שלו זה לא נכון.

  לך תדע, אולי באמת האנשים שמגיעים מיוזמתם האישית לפינות האפלות האלו של הרשת הישראלית כבר יש להם את הפורנו שהם צריכים במועדפים שלהם. מה שבטוח זה שכשהדירוג של הבלוג בגוגל יעלה, תקבל הרבה כניסות מגוגל.

 2. כשמתחילים למיין את ארועי החיים לפי התאמתם לפוסט, הבלוג עלול להפוך ליקר מדי. הוא עלול לפגוע בנגישות המחשבתית לדברים החשובים באמת.

  ואולי זה רק שיכרון ההתחלה.

 3. להגנתי אומר שבתקציר (שמופיע ברסס, ולכן גם באגרגטורים כגון וובסטר/בלוגיש) נתתי תיאור מדויק ונייטרלי של תוכן הפוסט. הופתעתי לגלות אותו ב"שמה!", ועוד בעמוד הראשי, ועוד בלי שישנו את הכותרת. מצד שני, היו פחות מ-10 כניסות מ"שמה!" (לפי referring url) אז אני לא יודע מה להסיק מזה. אולי זה תלוי איפה מופיעה הכותרת הפרובוקטיבית.

 4. כשאני תוהה בקשר למשהו שאני לא יודעת את התשובה עליו, אני חושבת גוגלית.

  זז'תומרת, אני חושבת איך לכתוב את זה בחיפוש של גוגל מספיק טוב.

  זה לא בריא, אני בטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *