דמוגרפיות

1. נוסע באוטובוס עירוני בצהרי היום. קו מהסוג שעובר בשכונות מגורים מרוחקות ונגמר במרכז העיר. חוץ ממני ומהנהג, כל הנוסעים באוטובוס הם נוסעות. החל בתלמידות תיכון דתי, דרך חיילות בדרך למשמרת, ועד פנסיונריות. אני מנסה למצוא הסברים. שובניסטי לומר שבשעות האלה גברים נמצאים בעבודה, אבל גם לחיילים יש משמרות שמתחילות בצהריים, ופנסיונרים לא עובדים. אז מה הסיבה? אני נזכר בהסבר שקראתי פעם: גברים, כך נאמר, רואים בנסיעה באוטובוס פחיתות כבוד. הם יעדיפו לקנות מכונית משומשת ודפוקה, להוציא עליה המון כסף בדלק, ביטוח ותיקונים – רק לא לקנות כרטיסיה. גברים, כך מסתבר, הם טפשים.

2. הולך לי ברחוב בשעת בין ערביים. הרחובות מלאים ילדים שמחפשים עצים לטובת החג הפגאני בעל התירוץ היהודי של ל"ג בעומר. בהליכה של חצי שעה, תוך שאני נמנע מרחובות ראשיים בגלל אי רצוני לשאוף עשן, ראיתי שלוש חבורות של ילדים עם עגלות סופר מלאות קרשים, ועוד אחת שעמדה והסתכלה בזמן שעובד של הקו-אופ מעמיס את העגלה שלהם על משאית. הם מסתכלים עליו מרחוק ואומרים אחד לשני: "הוא גונב לנו את העגלה!"

איכשהו, זה הפך נורא מקובל לגנוב עגלות סופר בשביל לסחוב עצים לל"ג בעומר. המטרה, המדורה הכי גדולה בשכונה, מקדשת את האמצעים: גניבת עצים מהערמה של הילדים מהרחוב השני, גניבת קרשים מאתרי בניה, גניבת עגלות מהסופרמרקט. העגלות האלה ננטשות אחרי החג, לפעמים כי זה מצחיק לגלגל אותן לתוך מכוניות נוסעות, או שסתם זורקים אותן למדורה בסוף הלילה. כשאתם שולחים את הילדים שלכם לגנוב עגלה, כדאי שתזכרו שהיא עולה 500 שקל ויותר. האם הייתם שולחים את הילדים לאותו סופר בשביל לגנוב סחורה ב-500 שקל?

3. יושב ליד המחשב בשעת ערב. בטווח של 100 מטר יושבים כמה עשרות אנשים לצפות בגמר של הישרדות, התוכנית בה מחלקים פרסים על תחמון. דן התחמן זכה במעריצות ובאייטמים במדורי הרכילות; נעמה הייתה יותר תחמנית ושקרנית, וגם עשתה את זה בלי להפוך לאוייב העם מספר אחד, וזכתה במיליון שקל (פחות 25% מס, פחות שווי ג'יפ מהסוג שמיועד ממש לשטח ולא לחניה על המדרכה מול בית הקפה); והפקת התוכנית, שהיתה הכי תחמנית ושקרנית, זכתה בהכי הרבה מיליונים. ולתפארת מדינת ישראל.

עגלות סופר שהועלו על המוקד

4 תגובות בנושא “דמוגרפיות”

 1. אני לא "שרדתי" את הגרסה הישראלית.

  המקור האמריקאי הרבה יותר טוב.

  גם בארה"ב דחפו פרסומות אבל לא כמו שבארץ, אני מניח שגם שם יש

  אי אלו תחמונים אבל שם זה לפחות לא בוטה וברור, ואפשר ליהנות

  מהאסקפיזם כמו שצריך.

  הם גם הרבה יותר 'שחקנים' מהישראלים, למרות שאפשר לראות

  באור חיובי את זה שלא לכל הישראלים כ"כ קל ופשוט לתקוע סכינים בגב

  והם מנסים הרבה יותר לצאת בני אדם וגם לשחק.

 2. קודם כל – ברוך שובך. זה אחד הבלוגים היותר אהובים עליי ושמחתי לראות שהוא לא ננטש כליל.

  1. לגבי הפוסט על האוטובוסים – זה די ברור. להיות בלי רכב בימינו זו סוג של נכות ואינני מבין למה המדינה לא מקצה אחוזי נכות רישמים למחוסרי 4 גלגלים. רק המחשבה על להסתדר כיום ללא רכב ועוד עם המצב של התחבורה הציבורית בארצנו מעורר בי חלחלה, וזה מפי מי שנוסע כל יום ברכבת. תחבורה ציבורית בישראל לא מהווה ולא תהווה תחליף לרכב בשום פן. לגבי ההקשר לגברים וטיפשותם, אני מניח שזה נובע מהעבודה שלמרות שכולנו שואפים לשיוויון, במצב השוק כיום לרב הגבר הוא זה שמביא למשק הבית את ההכנסה העיקרית/הגבוהה יותר ומכיוון שלא בכל משקי הבית יש 2 רכבים הרכב נמצא בשימושו של הגבר.

  2. אתה בישראל. ENOUGH SAID. אני מזמן לא מצפה לנורמות של עולם מערבי נאור במדינה שלנו, המציאות היומיומית מוכיחה לי שוב ושוב שהילדה שלי לא תגדל באותה מדינה בה אני גדלתי מבחינת ערכים. הערת שוליים – הידעתם שיש עיריות בישראל המחלקות עצים לאנשי היישוב בל"ג בעומר (כמו שמחלקים עלי דקל בחג הסוכות) וזאת על מנת למנוע תופעות שכאלו? כן ירבו!

  3. אני אישית מעדיף להתעלם מהתופעה המיותרת הזו שנקראת "תוכניות ריאליטי". הכי בריא.

 3. מסתבר שגניבת עגלות סופר כבר מזמן לא מוגבלת לל"ג בעומר. רק בבנין שלי יש שלושה שכנים שגנבו עגלות סופר ומחזיקים אותן דרך קבע במחסן לצורך העלאת הקניות במעלית. לא נראה שהם מתביישים במשהו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *