אני תומך במצעד הגאווה בירושלים

כב' הרב יהודה לוין, שאולי מחזיק מעצמו צדיק ומקובל אבל לא מקיים את מצוות ישוב ארץ ישראל, הגיע אתמול לארץ. יש לו שליחות חשובה ביותר: להטיל קללת פולסא דנורא על כל מי שתומך במצעד הגאווה בירושלים. לא על הצועדים, אלא על כל מי שתומך. נו, כל הסמולנים האלה תומכים, אז נכניס גם אותם.

אז אני מבקש להודיע לכב' הרב: אני תומך במצעד הגאווה בירושלים. קלל אותי, יהודה, קלל אותי.

(אתם מוזמנים לכתוב פוסט דומה אצלכם ולשלוח טרעקבק לאביעד)

9 תגובות בנושא “אני תומך במצעד הגאווה בירושלים”

 1. אך¸ איה ימי הגלוב העליזים בם יכולת לפרסם שם דברים שכאלו ולקבל את התגובות הכי מצחיקות בעולם?

  אגב פירסמתי את עניין הפולסא דנורא הזה בבלוג שלי עם לינק לכאן ולאביעד. וידיד שלי עומד לפתוח קבוצת פייסבוק לאיחוד כל המתברכים בקללה.

  כולם מוזמנים!

 2. רו"ש, קצת רחמנות על הקוראים. היית צריך להוסיף: "משרד הבריאות מזהיר: בחירת הצבעים באתר 'כותבים' עשויה לשרוף את הרשתית".

  לגבי אדון יהודה – פשוט אין מה לומר.

 3. אני היחיד שלא מבין למה צריך מצעדים שכאלו? אין לי שום דבר אישית נגד אף אחד, אני מאמין בחיה ותן לחיות, אבל לטעמי המצעדים הללו הם סתם בזבוז זמן ויצירת פרובוקציה מיותרת.

 4. כל עוד אתה חושב שציבור ששומר על זכויותיו זה "פרובוקציה", אז צריך את המצעדים האלה. למען הסר ספק, המצעד בירושלים הוא בעל אופי של הפגנה, בלי הלבוש החושפני שנהוג בתל אביב.

  עצם זה שיש ציבור שמעוניין לכפות את אמות המידה הדתיות הקיצוניות שלו, על עיר הבירה של מדינת ישראל הדמוקרטית, צריך להדאיג כל אדם.

 5. מה הקשר בין שמירת זכויות למצעדים? מי פגע באיזושהי זכות של הקהילה הזו שהם צריכים לצאת לרחובות? אני חושב שמנפחים את כל הנושא הנ"ל מעבר לכל פרופורציה, היום להיות הומו/לסבית זה כבר לא כ"כ קשה ומסובך והחברה הרבה יותר פתוחה לנושא, כך לשדחוף לכולם עוד מצעד לגרון זה, כן – אין מה לעשות, סתם פרובוקציה.

 6. אתה צוחק עלי? אין לי מושג איך החלטת שאף אחד לא פוגע בזכויותיהם. האם מותר להם להתחתן? לאמץ ילדים? לקבל ירושה או קצבת שאירים? האם לא מפלים אותם בקבלה לעבודה? האם כשהם רוצים להפגין קוראים לזה פרובוקציה מיותרת? החברה אולי פתוחה לנושא בתל אביב, אבל – אולי לא שמעת על זה – יש הומואים ולסביות גם בירושלים, ובשדרות, ובנהריה, ובבני ברק.

 7. ברב העולם אסור לזוגות אלו להתחתן ויש לכך סיבה. חתונה הינה איחוד בין זכר לנקבה ולא שעטנז של 2 זכרים/נקבות. לאמץ ילדים? ברצינות? אני לא חושב שזוג הומואים/לסביות יכול ליצור בית יציב ומסודר לגידול ילד, הרי 99 אחוז מהקשרים הללו לא מחזיקים לטווח ארוך. אם לא תבוא לריאיון עבודה עם מכנסיים וורודים עם חור בישבן או שלט שמצהיר שאת הומו, איך בדיוק יפלו אותך לרעה?

  יש הומואים ולסביות בכל מקום, לי זה לא משנה מכיוון שאני מאמין שמותר לעשות מה שרוצים כל עוד זה לא פוגע בזולת, אבל מפה ועד מצעדים הדרך ארוכה. אני לא נגד המצעדים הללו, שלא יובן לא נכון (החבר הכי טוב שלי מאז הילדות הוא הומו), אני פשוט לא רואה את התועלת שבהם מעבר ליצירת פרובוקציה שתורמת להיפך המוחלט ממה שהחברה הללו מנסים להשיג. וכן, צעידה בראש חוצות בהפגנתיות שמראה את השוני שבך למטב דעתי לא תורמת לכלום.

 8. נכון. ודעות אלה, המשותפות לך ולרוב האוכלוסיה, הן בדיוק הסיבה שהמצעדים האלה קיימים. כיוון שהם אנשים בדיוק כמוך ומגיעות להן אותן זכויות כמוך. אגב, הסטטיסטיקה מראה שדבריך לא נכונים ("99 אחוז מהקשרים הללו לא מחזיקים", "אני לא חושב שזוג הומואים/לסביות יכול ליצור בית יציב"). בארה"ב יש אלפי משפחות חד מיניות עם ילדים, המאופיינות סטטיסטית ברמת השכלה גבוהה, קרוב לאפס מקרים של אלימות במשפחה וילדים בסיכון. המחקרים הפסיכולוגיים מראים שהילדים גדלים בריאים, והסיכוי שלהם להגיע לחיי פשע או להתמכרות לסמים הוא נמוך משמעותית מהממוצע באוכלוסיה. לפי זה, סטטיסטית, עדיף לילד לגדול במשפחה חד מינית. זה לא שאני חושב שאני אשנה את דעתך בעניין, אבל אולי כדאי, בין הדעות הקדומות, להעיף מבט על איזו עובדה או שתיים.

  אכן, ברוב העולם אסור לזוגות אלה להתחתן. ובאמת יש לכך סיבה. הסיבה היא דתית. ואם מתחילים עם זה, אפשר להמשיך לאגדות כמו "אוכל כשר הוא בריא", "יהודים לא מתו במגפה השחורה בזכות נטילת ידיים" ועוד סיפורים שמחזירים בתשובה אוהבים לספר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *