מקצועיות

חנן כהן כותב על מה שקורה כשנותנים עבודה לאנשים לא מקצועיים. לו הייתי פחות עדין, הייתי מכנה אותם "אנשים המתחזים למקצועיים". וזה היה מוצדק: בגלל העבודה הגרועה שעשו, נפרץ אתר שוב ושוב, וגרם נזק לבעליו. לא חשוב שזו עמותה, חשוב שבצורה פשוטה למדי היה אפשר להימנע מזה.

עוד אני קורא את הפוסט שלו, והבחנתי במודעת גוגל, המבטיחה לעסק מערכת כוללת מבית מיקרוסופט. חוץ מניחוח האייטיז החזק שיש לניסוח הזה (אני זוכר מודעות כאלה ב-"אנשים ומחשבים", "32 ביט" ומגזינים דומים מהפרהיסטוריה), התענייתי במה שהם מציעים – גם בקונטקסט של הפוסט. אז לחצתי על המודעה.

לאן הגעתי? כמובן, לשגיאה 404 – דף חסר. הו הו. ולא רק זה: השרת איננו מבית מיקרוסופט, אלא CentOS – מערכת לינוקס המבוססת על הקוד הפתוח של Red Hat Enterprise. הו הו הו. המשכתי לדף הבית של החברה, המושפע קשות מהעיצוב של ויסטה. מסתבר שהאתר מבוסס Joomla – אני לא רואה את הצורך כאן, אבל מילא. איך זה שאין טיפול בשגיאת 404 שקיבלתי? איך הגיעו לכאן דפים בעברית משמאל לימין? חלק מהשורות ממורכזות, חלק לא. הדף הראשי מבולגן לגמרי, ממש אי אפשר להבין במה החברה עוסקת. הם טוענים שיש להם לקוחות רבים מתחומי התעשיה והממשל – והחלק העצוב הוא, שאני מאמין להם.

אז מה המסקנה? האם זו סתם החפיפניקיות הישראלית? או שפשוט לא משתלם להיות מקצועי, כי המתחרה עושה הכל יותר בזול, וזוכה ביותר לקוחות?

3 תגובות בנושא “מקצועיות”

  1. ההנחה שהלא-מקצועיים עובדים יותר בזול שגויה.

    עוד לא ראיתי אתר ממסדי שבנוי כמו שצריך, אך גם עוד לא ראיתי תקציב נמוך לאתר כזה…

    הבעיה איננה בבחירה של ההצעה הזולה ביותר, אלא באי היכולת לפקח על התוצר, כי הלקוחות לא מבינים יותר מדי (בעיקר אחראיי הפרוייקטים אצל הלקוחות המוסדיים) ואפשר למכור להם מה שרוצים.

    קרן מור ו"האינטרנט האיטלקי" עדיין רלוונטית.

  2. אתה כנראה צודק. זה רק אומר שהלא מקצועיים מרוויחים יותר.

    שלא לדבר על זה שאחר כך, כשצריך לעשות תיקונים באתר (כי יצאה גרסה חדשה של אקספלורר), משלמים להם שוב. *תסכול*

סגור לתגובות.