הדואר בא היום

כאחוזי תזזית מנסים כל האנשים שיש להם את כתובת הדואר האלקטרוני שלי, להשיג את הסכמתי לכך שהם ימשיכו לשלוח לי ספאם. לחלק אישרתי. חלק נזכרו בי פתאום אחרי שנים שלא שמעתי מהם. וחלק – זו הזדמנות טובה להיפטר מהם, כי עד היום חששתי להשתמש באפשרות ההסרה שלהם, בגלל החשד שזה רק יגרום לעוד יותר ספאם.

דילמה מיוחדת גורם לי הדיילי מיילי. מדובר בניוזלטר ישראלי יומי, שעוסק בתחום ה-IT וההייטק בישראל. מצד אחד, זה המקור המרוכז היחיד שאני מכיר לידיעות האלה, וקוראים אותו בכל רחבי הענף. מצד שני, אני מתרשם שחלק די ניכר מהכתבות שם הן קופי פייסט (או קרוב לזה) של הודעות לעיתונות, שלא לדבר על קטעים שנראים כמו כתבות תדמית מוזמנות; וכאילו זה לא מספיק, שימו לב איך נראה המייל שמגיע אלי כל יום:

ה"תוכן" מרוכז בעמודה הימנית, שרוחבה כ-14% מרוחב העמוד כולו. שם יש כותרות של הידיעות המרכזיות של היום. כל הכותרות הן אותו לינק, שמוביל לעמוד ענק עם תקצירי כל הידיעות של אותו יום + ימבה פרסומות, ומשם אפשר לעשות קליק נוסף על כותרות הידיעות ולהגיע לעמוד הכתבה עצמה + עוד קצת פרסומות. כמובן שבנוסף לאימייל היומי הזה אני מקבל מהם גם דואר פרסומי עם הודעות על כנסים או על ספר חדש שהמו"ל, ישראל (פלי) פלד, המכנה את עצמו "פלי הנמר", פרסם ולכן זה נורא חשוב שאני אקרא אותו. כדאי לשים לב גם לידיעה הראשונה שמופיעה – בכלל אין למו"ל שום אינטרס בנושא.

אז אני לא יודע אם להמשיך ולאשר להם לשלוח לי את הדואר היומי הזה. מה דעתכם?

5 תגובות בנושא “הדואר בא היום”

 1. אני ממש מקווה שהפוסט הזה הוא שאלה רטורית. כאילו ממש ממש ממש מקווה.

  לא ידעתי שאנשים עוד קוראים את הקשקוש עמוס הפרסומות הזה.
  ועוד כאלה שהם לא ה-CTOים והדוברים של החברות שההודעות לעתונות שלהם מתפרסמות שם.

 2. ראשית, המפלץ הזה מתנהג כספאמר לכל דבר – כל רישום לכל כנס שהוא, "מדביק" אותך בכל הדיוורים שלהם.
  למרות הרלוונטיות לכאורה, מצאתי שקשה מאוד לקרוא את הזבל שלהם, במיוחד לאור הסיבות שציינת.
  גם הכתבות עצמן, הן ערימה של פרסום לכל מיני משלמים למיניהם. בעבר עבדתי בחברות שהיה להן אינטרנס להכניס כתבות והכללים בנושא ברורים…

  סוף סוף, אפשר להיפטר מהספאם שלהם. אסתפק ברססים ממדורי הטכנולוגיה, שנותנים חדשות מקומיות באיכות סבירה.

 3. הסר את עצמך, ושלח אימייל לפלי הנמר פלד בו אתה מסביר לו שהניוזלטר שלו בלתי קריא, ושימצא דרך לספק לך את המידע בצורה רזה ויעילה (רסס? אופציה לאימייל טקסטואלי פשוט?) או שהוא מאבד אותך כקורא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *